Senelis Kalėda aplankė savo rezidenciją Rokiškio dvare (foto+video) (0)

Publikuota: 2016-11-14 Kategorija: Renginiai
Senelis Kalėda aplankė savo rezidenciją Rokiškio dvare (foto+video)
J. Kačerausko nuotr. / Lapkričio 26 d. 17 val. įvyks grandiozinė Senelio Kalėdos rezidencijos atidarymo šventė.

Pirmą kartą Rokiškio krašto muziejaus ir visos Lietuvos istorijoje, būsimoje Senelio Kalėdos rezidencijoje, naujai įrengtame Senelio Kalėdos darbo kabinete, vyko diskusija su apartamentų atvykusiu apžiūrėti Lietuvos Vyriausiuoju Seneliu Kalėda. Į diskusiją atvyko grandiozinio renginio mecenatas Rokiškio Verslo klubo prezidentas Irmantas Tarvydis. Renginį organizuojantis Verslo klubas nuoširdžiai tikisi, kad Rokiškis kaip lietuviškoji Laplandija bus žinomas labai plačiai. Gražiu renginiu rūpinsis režisierė Neringa Danienė, bei vienas gražiausių dvarų Lietuvoje priims visą Senelio Kalėdos delegaciją – nykštukus ir kitus padėjėjus.

Kai pasakos atgyja...

O viskas prasidėjo labai seniai. Muziejininkai turi patvirtintų faktų bei remiasi dar ne iki galo atskleistais šaltiniais, kad čia, Lietuvos šiaurėje, kadaise gyveno daugybė keistų mažaūgių gyventojų. Prieš žiemos šventes, kurias jie švęsdavo labai prabangiai, pasikinkęs elnius iš Šiaurės atvažiuodavo tuomet dar neįvardintas asmuo, kuris visiems atveždavo dovanų. Tačiau bėgant metams, miškai retėjo, nykštukai nebeturėjo kur gyventi, todėl ėmė rūpintis, ką daryti. Senelis Kalėda, kaip tikras Lietuvos kunigaikštis Gediminas, susapnavo ypatingą sapną – stebuklingų rūmų fasadą, lyg du vandens lašai primenantį Rokiškio dvarą. Tuomet nykštukai atvyko į mūsų kraštus ir pasikvietė Senelį Kalėdą. Čia, Rokiškyje, lygiai prieš metus jie rado nuostabius, stebuklingus žmones, kurie pasiūlė čia gaminti dovanėles ir tuo pačiu įsikurti. Ir svarbiausia - šis susitarimas buvo užtvirtintas pasirašant sutartį Rokiškio mieste įkurti Senelio Kalėdos rezidenciją.

Ruošėsi visus metus

Visus metus dvaro šeimininkai ir mecenatai ruošėsi, vykdė visus Senelio Kalėdos norus. Pasak I. Tarvydžio, kaip įmanoma geriau buvo rūpinamasi Seneliu Kalėda. Darbai prasidėjo nuo aptvaro Senelio Kalėdos elniams įrengimo. Iš miškų, kur gyvena Senelis Kalėda, buvo atgabenti du elniai, kurie jau apsiprato naujuose namuose. Visai netrukus aptvare apsigyvens dar du danieliai. „Šiuo metu esame itin užsiėmę – ieškome ypatingos Kalėdų eglutės. Metėme dideles verslininkų ir menininkų pajėgas surasti pačią gražiausią, aukščiausią eglę Lietuvoje. Taip pat esame atviri kitų verslininkų ar žmonių, kurie nori prisidėti rengiant šventę, pasiūlymams ir kviečiame prisijungti. Kreiptis galima į Verslo klubą, muziejų, į patį Senelį Kalėdą“, - kalbėjo I. Tarvydis.

Lauks gausybė Senelio Kalėdos padėjėjų

Senelis Kalėda jau netrukus apsistos rezidencijoje ir ten lauks vaikučių visą gruodžio mėnesį. Lapkričio 26 d. vyks oficialios įkurtuvės. Visi yra kviečiami į didžiulę šventę. Senelis Kalėda patvirtino, kad yra patenkintas jau atliktais darbais ir organizatorių pasiruošimu bei nekantrauja, kada galės susitikti su vaikučiais. Į pagalbą atvyks ir nuostabioji Senelio Kalėdos padėjėja, šeimininkė ir geriausia draugė Violeta (Violeta Mičiulienė), kuri šiuo metu siunčia visiems linkėjimus. Nykštukai tuo tarpu irgi nesnaudžia ir intensyviai ruošiasi šventei – lanko choreografijos mokyklą. Senelio Kalėdos anūkas Justinas (Justinas Lapatinskas) mokosi naujų dainų. Visi stengiasi kuo geriau atlikti pavestus darbus, kad ši šventė atminty išliktų ilgam.

Netrūks užsiėmimų

O veiklos tiek seneliams, tiek tėveliams ir, aišku, vaikučiams tikrai netrūks – bus galima ir duonelę išsikepti, iš natūralaus vaško nusilieti žvakę, tapyti ant kalėdinių indelių, pasidaryti lesyklėlę. Dvare lankytojai bus laukiami nuo pat ryto iki vakaro. Taip pat bus galima nunešti vaišių elniams, nusifotografuoti originalioje fotostudijoje ir pasijusti tarsi nusikėlus 100 metų į praeitį. Svečiai iš viso pasaulio, aplankę Rokiškio mieste įsikūrusią rezidenciją, galės įsigyti atviruką bei išsiųsti jį į bet kurį pasaulio kraštą. Vienose edukacijose galės dalyvauti visa mokinių klasė, kitose  - 15 vaikų. Tačiau esant ir didesnėms grupėms, vaikai nykštukus paskirstys po įvairias edukacines programas. Todėl kiekvienas lankytojas bus ypatingai sutiktas ir priimtas. Kadangi laukiama daugybės lankytojų ir svečių, rekomenduojama edukacines programas ir kitus užsiėmimus užsisakyti iš anksto. Apie vyksiančias pramogas daugiau galite sužinoti apsilankę internetiniame puslapyje www.kaledurezidencija.lt. Visa naujausia informacija apie renginius ir pačią rezidenciją bus skelbiama ir rajono laikraščiuose.

Įtempta Senelio Kalėdos dienotvarkė

Pirmoji Senelio Kalėdos darbo diena prasidės lapkričio 26 d. Tą patį vakarą įsižiebs ir nepaprasto grožio eglutė, nuo kurios viršūnės Senelis Kalėda matys visą Lietuvą. Tačiau geraširdis Senelis Kalėda rezidencijoje lauks ir vaikučių iš globos namų, kuriems visos pramogos bus nemokamos. „Visai nesvarbu nei statusas, nei kokiuose namuose vaikučiai gyvena – visi gaus dovanėlių. Iš edukacinių programų pačių pasigamintus meno kūrinius bus galima parsinešti į namus“, - kalbėjo rezidencijos šeimininkas. Rezidencija dirbs nuo 10 val. iki 18 val. išskyrus pirmadienį – tuo metu Senelis Kalėda ruošis priimti vaikučius, pakuos dovanėles, atsakinės į laiškus. Rezidencija džiugins lankytojus iki pat Trijų Karalių. „Bus stebuklų, kokių dar nematė niekas pasaulyje“, - intrigavo Senelis Kalėda.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video