Rokiškis Youth Fest 2021 grįžta! (0)

Publikuota: 2021-02-23 Kategorija: Renginiai
Rokiškis Youth Fest 2021 grįžta!
Organizatorių nuotr. / Rokiškis Youth Fest 2021 grįžta

Jaunų žmonių motyvacijos stoka, nusivylimas ir nepasitikėjimas savimi, diskriminacija tarp bendraamžių, žmogaus teisių pažeidimai, išankstinės nuostatos. Visa tai – aktualios problemos, keliančios pavojų jauno žmogaus vystymuisi šiuolaikinėje visuomenėje. Dar didesnė problema, jog apie tai yra labai mažai diskutuojama ir nesiimama veiksmingų sprendimo būdų.

Rokiškio Jaunimo Organizacijų Sąjungos „Apvalaus stalo” savanoriai supranta situacijos grėsmę ir pasirengę ieškoti geriausių būdų ir formų, kaip  šias jaunimo problemas  spręsti. Organizacijos savanoriai, užsibrėžę visuomenei padėti suvokti jaunimo problemų svarbą, imasi konkrečių veiksmų - parengė projektą „Jaunimas keičia” Rokiškis Youth fest 2021.

Kaip gimė projekto idėja, kokios veiklos ir renginiai laukia rokiškėnų bei ką projektas pasiūlys naujo ir nematyto?  Apie tai kalba projekto organizatoriai. 

Kornelija Šernaitė. Projekto idėjos gimimas, baimės, iššūkiai ir neįkainojama patirtis

„Projekto idėja gimė labai natūraliai. Pernai organizavome diskusijų festivalį „Rokiškis Youth Fest 2020”, jis buvo puiki pradžia mūsų organizatorių komandai suvokti pasiektų darbų rezultatų svarbą. Veikdami jaunimo organizacijoje dažnai mąstome apie jaunimo iššūkius ir problemas. Siekdami  prisidėti prie jaunimo problemų sprendimo būdų, jas iškėlėme į paviršių, skyrėme daugiau dėmesio. Taip gimė naujas renginio formatas - diskusijų festivalis, suteikęs galimybę spręsti jaunų žmonių problemas ir jas aptarti su Rokiškio jaunimu. Pamenu, labai baiminausi, jog neatsiras drąsių žmonių, norinčių išsakyti savo nuomonę, tačiau jie manęs tikrai nenuvylė - diskusijoms vos užteko laiko!

Diskusijų festivalio organizavimas buvo tikrai išskirtinė patirtis. Teko susipažinti su daug įvairių žmonių, užmezgėme naujus ryšius ateities renginiams. Pati organizacinė dalis, darbas komandoje, idėjų generavimas mums buvo tikras iššūkis, bet rezultatas pradžiugino.

Tokio renginio organizavimas ir Rokiškio jaunuolių palaikymas mums suteikė neįkainojamos patirties, įgūdžių, įkvėpusių kitiems projektams ir darbams, išmokė  matyti platesnį jaunimo situacijos vaizdą. Todėl šiemet nusprendėme žengti antrą žingsnį, pareikalausiantį dar didesnių mūsų gebėjimų, susiklausymo ir pastangų. Tai - 11 mėnesių trukmės projektas su daugiau įvairesnių, įdomesnių veiklų, koncentruotų į jaunimą” - kalbėjo projekto organizatorė Kornelija Šernaitė. 

Eimantas Tūska. Renginiai ir veiklos, kurios laukia jaunų žmonių

„Iš tiesų labai stengiamės mąstyti įvairiapusiškai ir projekto veiklas organizuoti kuo patraukliau. Patrauklumą tenka derinti su veiklos nauda dalyviui, o tai gana sunku subalansuoti. Norisi, kad veikla būtų kuo informatyvesnė ir sukurtų didesnę pridėtinę vertę. Bet į tokias veiklas nėra paprasta įtraukti dalyvius.

Projektą „Jaunimas keičia” sudarys trijų  tipų veiklos: tinklalaidės (jaunimo vadinamos podkastais, kurių metu su žinomais ir aktyvais Lietuvos žmonėmis kalbėsime jaunimui ypač aktualiomis temomis), filmai ir kinas (žinoma, jei pandemija nurims, esame suplanavę filmų peržiūras). O didžiausias ir labiausiai laukiamas renginys -  jaunimo diskusijų festivalis „Rokiškis Youth Fest 2021”. Šis renginys bus kiek panašus į pernykštį diskusijų festivalį „Rokiškis Youth Fest 2020”, tik gerokai didesnės imties, patrauklesnis ir inovatyvesnis.

Planuojame programą papildyti įvairiomis veiklomis, erdvėmis ir unikaliais pasirodymais.  Norime, kad festivalyje užsiėmimo turėtų įvairiausio amžiaus žmonės. Festivalio detalių kol kas neatskleidžiame.

Visas naujienas apie jį viešinsime per socialinius tinklus. Taigi stebėkite, sekite juos ir informaciją išvysite pirmieji“ - mintimis dalijosi projekto organizatorius Eimantas Tūska. 

Aurelija Rakauskaitė. Jaunų žmonių svarbą, troškimai ir noras jiems suteikti pagalbą

„Daugelis jaunų žmonių trokšta laisvalaikio pramogų, praleisti laiką linksmai, aktyviai. Kartu su komanda ieškojome balanso tarp renginių teikiamos pramogos ir intelektualios naudos.  Mūsų veiklos tikslas - ne eilinės linksmybės, o renginių metu gaunama vertė, prisidedanti prie asmenybės augimo.  

Mūsų projektas orientuotas į jaunimą ir mūsų troškimas yra juos pasiekti, skatinti jų susidomėjimą, aktyvumą, padėti  augti ir tam suteikti galimybių. Aišku, neįmanoma išpildyti visų norų ir svajonių. Tą turėjome įvertinti rengdami projektą.

Kadangi būsiu atsakinga už mūsų projekto viešinimą, mano misija - socialiniais tinklais Facebook ir, ypatingai, Instagram-e sukurti patrauklią, įdomią, jaunatvišką platformą, kurioje ne tik viešinsime naudingą ir svarbią informaciją jaunimui, bet ir dalinsimės organizatorių kasdienio gyvenimo akimirkomis. O svarbiausia - tai bus patrauklus įrankis, padėsiantis palaikyti ryšį su jaunais žmonėmis: klausti, domėtis, kas jiems rūpi, įdomu, ko jie trokšta?“ - kalbėjo projekto organizatorė Aurelija Rakauskaitė. 

Augustinas Simonaitis. Inovacijos. Ką nematyto ir neregėto pasiūlys projekto organizatoriai?

„Manau, 2020-aisiais vykęs festivalis Rokiškis Youth Fest 2020 mūsų miestą sužavėjo tuo, kad tai buvo visiškai neregėtas ir nematytas renginio formatas, lyginant su kitais Rokiškio miesto renginiais ir šventėmis. Mąstydami apie šių metų projektą,  nepametėme įgytos geros patirties ir  potyrių, kurie padrąsino, jog mes Rokiškiui galime atnešti dar daugiau naujovių.

Nuo kovo iki spalio (kiekvieną mėnesį) įrašysime po tinklalaidę (podcast’ą) - su žinomais, įdomiais žmonėmis kalbėsime apie jaunimui svarbias temas.

Birželio 5 d. vyksiantis festivalis Rokiškis Youth Fest 2021 pasiūlys patrauklią ir naujovišką erdvę jaunimui kalbėtis ir diskutuoti.

Nauja dar tai, jog  šiemet keisis ir diskusijų formatas. Daugumą diskusijų, kur buvo diskutuojama su festivalio dalyviais, pakeis ant scenos gyvai vyksiančios diskusijos su pasirinktos  temos ekspertais. Žinoma, labai svarbus auditorijos įsitraukimas. Todėl sudarysime visas galimybes žmonėms jaustis patogiai, užduoti jiems rūpimus klausimus.

Šis festivalis yra skirtas jaunimui (nuo 14 iki 29 m.). Rokiškyje nieko panašaus iki šiol nebuvo inicijuota. Todėl  esame laimingi, kad galime ne tik suorganizuoti tokio formato renginį, bet ir visuomenei parodyti jauno žmogaus svarbą” - mintimis dalijosi projekto organizatorius Augustinas Simonaitis.

 

Projektas „Jaunimas keičia” finansuotas Europos Solidarumo Korpuso Programos

Daugiau informacijos apie projektą galite rasti „Rokiškis Youth Fest” facebook ir Instagram puslapiuose.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video