Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje – sekmadienio šv. Mišios nuotoliniu būdu (video) (4)

Publikuota: 2020-03-22 Kategorija: Renginiai
Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje – sekmadienio šv. Mišios nuotoliniu būdu (video)
L. Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Sekmadienio šv. Mišias aukojo dekanas Eimantas Novikas.

Katalikų bažnyčia susiduria su didžiuliu iššūkiu: dėl korona viruso tikintieji nebegali rinktis į sekmadienio šv. Mišias. Išeitimi tikinčiųjų bendruomenei tampa naujausiosios technologijos. Todėl „Rokiškio Sirena“ su džiaugsmu priėmė Rokiškio dekanato dekano kunigo Eimanto Noviko pasiūlymą transliuoti gyvai sekmadienio šv. Mišias. Idėja pasiteisino: vos per tris valandas šv. Mišių peržiūrų skaičius pasiekė 4,5 tūkst. „Rokiškio Sirena“ tikinčiųjų patogumui kiekvieną sekmadienį 9 val. tiesiogiai transliuos šv. Mišias iš Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios.

Šv. Mišios karantino metu transliuojamos iš daugelio šalies šventovių. Tačiau kalbinti Rokiškio tikintieji neslėpė: jie nori matyti transliacijas būtent iš savo bažnyčios, aukojamas savo parapijos dvasininkų. Jie džiaugėsi galimybe pamatyti šv. Mišias nuotoliniu būdu, melstis, išklausyti būtent jiems skirtą kunigo pamokslą. Tai labai svarbu, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, kurie yra viruso rizikos grupėje ir vengia išeiti iš namų.  „Pasijautėme, kad esame tikrai reikalingi, kad mes neužmiršti, rūpime ir savo kunigams, ir savo laikraščiui“, – apie galimybę stebėti šv. Mišias kalbėjo vyresnio amžiaus rokiškėnė.

Šias sekmadienio šv. Mišias aukojo dekanas E. Novikas. Sveikindamas tikinčiuosius jis teigė, kad svarbu dvasinė bendrystė. Ketvirtasis gavėnios sekmadienis – džiaugsmo sekmadienis. Ir dekanas ragino transliaciją stebinčius tikinčiuosius džiaugtis Viešpačiu. Itin taikli ir prasminga šiuo sudėtingu laikotarpiu buvo ištrauka iš Evangelijos pagal Joną apie Kristaus išgydytą neregį. Kurioje fariziejai klausia: kas kaltas dėl jo nelaimės: pats aklasis ar jo tėvai. Ir išgirsta atsakymą, kad nei tėvai, nei jis nėra dėl to kalti.

Savo pamoksle dekanas kalbėjo, kad daugelis žmonių, netgi vyresniųjų, nėra patyrę tokių išbandymų ir apribojimų, kokie yra šiuo metu. Tačiau dabar proga yra apmąstyti visą savo gyvenimą. Ir šiandieniniai išbandymai kalba apie vieną – apie gyvybę. Apie bendrystės ir vienybės poreikį. Ir netgi laikantis atstumo galima būti labai arti vieni kitų. Kiekvienas yra pakviestas būti bendrystėje su Dievu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video