Rokiškio lopšelis-darželis „Varpelis“ Lietuvos gimtadienį paminėjo kitaip (0)

Publikuota: 2020-02-18 Kategorija: Renginiai
Rokiškio lopšelis-darželis „Varpelis“ Lietuvos gimtadienį paminėjo kitaip
Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“ nuotr. / Rokiškio lopšelis-darželis „Varpelis“ Lietuvos gimtadienį paminėjo kitaip

Linas - bene vienintelis augalas, pelnęs ypatingą pagarbą lietuvių kultūroje. Linas rengia žmones, puošia namus, gydo, turi išskirtinių galių. Ir nors lietuvių protėviai linus pluoštui sėjo jau gilioje senovėje, šiuolaikiniai žmonės apie šį augalą žino išties mažai. Šiais laikais mūsų krašte linai jau nebeauginami, tad retas vaikas yra matęs, kaip močiutės verpia ar audžia, dažo linus. Linas - vienintelis augalas, kuris patiria daugiausiai kančių, kol užauga ir kol jį apdoroja.

Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“ bendruomenė vykdo LR Žemės ūkio rūmų projektą-konkursą „Augink ir tu“.  Priešmokyklinio amžiaus grupių ugdytiniai pamėgino praeiti tuo sunkiu „Lino mūkos“ keliu.  

Pažiūrėję edukacinį filmuką „Lino mūka“, kuriame aktyviai dalyvauja ir įstaigos bendruomenė, sugužėjo į meninio ugdymo salę, švęsti Lietuvos gimtadienį netradiciškai. Keliavo „Lino mūkos“ keliu, susipažino su linų svarba Lietuvių tautos gyvenime, auginimo ir apdirbimo papročiais, įrankiais ir praktiškai juos išbandė.

Šventės metu vaikai dainavo dainas apie liną, minė mįsles, minkles, sekė pasakas. Liaudiška daina, šokis, mažųjų pašmaikštavimai, sutartinės skambesys, stilizuotų tautinių rūbų grožis šventės metu sukūrė ypatingą nuotaiką.

                                                            

         Pedagogės: M. Kvedaravičienė, Albina Kasparienė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video