Rekordus mušusiame bėgime laisvės gynėjams pagerbti – ir rokiškėnai (0)

Publikuota: 2020-01-13 Kategorija: Renginiai
Rekordus mušusiame bėgime laisvės gynėjams pagerbti – ir rokiškėnai
M. Griškevičius / 9 km Gyvybės ir mirties kelią įveikę rokiškėnai kariai įsiamžino prie finišo.

  • Šeštadienį, sausio 11-ąją Gyvybės ir mirties keliu nuo Antakalnio kapinių iki Televizijos bokšto bėgo apie 9 tūkst. bėgikų – daugiausiai nuo pat 1992 m. Jų gretose – ir rokiškėnai: kariai savanoriai, jaunieji šauliai, moksleiviai.

    Tradiciškai bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtame Sausio 13-osios laisvės gynėjams pagerbti, bėga ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios pėstininkų kuopos kariai. Kaip „Rokiškio Sirenai“ pasakojo kuopos intendantas Mantas Griškevičius, jam net nekilo klausimas, bėgti ar nebėgti tuos 9 kilometrus. „Man tai tapo tradicijaׅ“, – sakė pašnekovas.
    Mūsiškiai kariai papildė per 200 karių savanorių iš visų rinktinių gretas. Jie pagerbė laisvės kovotojų atminimą, o apie įveiktą 9 km trasą mūsiškiams kariams primins specialūs bėgimo medaliai.
    Jau 29-ąjį kartą vykstantis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ tradiciškai šeštadienį vidurdienį prasidėjo nuo žuvusiųjų amžinojo poilsio vietos Antakalnio kapinėse ir maždaug po pusantros valandos baigėsi prie Televizijos bokšto. Be gausių Lietuvos kariuomenės, NATO partnerių pajėgų, bėgo ir užsienio valstybių diplomatai.
    Įdomu tai, kad vyko Laisvės gynėjų atminimui skirti bėgimo renginiai, kuriuos organizavo Lietuvos atstovybės užsienyje ir lietuvių bendruomenės. Tokie bėgimai vyko Belgijoje, Danijoje, Ispanijoje, Italijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Nyderlanduose, Suomijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse. Juose taip pat dalyvavo rokiškėnų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video