„Protų vingiai“ – Rokiškio istoriją, geografiją ir nūdieną geriausiai pažįsta... kamajiškiai ir kariai (foto) (0)

Publikuota: 2020-09-19 Kategorija: Renginiai
„Protų vingiai“ – Rokiškio istoriją, geografiją ir nūdieną geriausiai pažįsta... kamajiškiai ir kariai (foto)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / „Protų vingius“ laimėjo kamajiškiai – „Keturakių“ ekipa.

Rokiškio miesto gimtadienio proga buvo atgaivinta viena nepelnytai primiršta jo tradicija – protų mūšis. Iš pradžių planuota, kad jis vyks „Pupelės“ kiemelyje, bet subjurus orams, teko skubiai ieškoti jam kito prieglobsčio. Ir šįsyk rajono intelektualinių žaidimų mėgėjai buvo pakviesti į ypatingą aplinką: į Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios pėstininkų kuopos mokymų klasę. Protų mūšio komandos, prieš patekdamos į ją praėjo griežtą kariuomenės vidaus tvarkos taisyklėmis pagrįstą patikrą. O mokymų klasėje tvyrojo smagi atmosfera. Kurioje šešiasdešimt įdomių, neretai ir klastingų klausimų padėjo išsiaiškinti, kurios gi komandos daugiausiai žino apie rajono istoriją, geografiją, dabartį. Jau po pirmojo turo atsiplėšė du lyderiai – Kamajų „Auksinio proto“ žaidėjai „Keturakiai“, o jiems iš paskos sekė aikštelės šeimininkai – karių ir jų šeimų narių pagrindu suburta DVI komanda. O štai dėl trečiosios vietos iki pat paskutinio turo rungėsi „Senamiesčo“ ir Visuomenės sveikatos biuro komandos.

Griežti reikalavimai

Jei dauguma rajono šventės renginių buvo organizuojami pagal Sveikatos apsaugos ministerijos taisykles, tai protų mūšio dalyviams teko išbandyti dar giežtesnį taisyklių variantą: jau minėtų ministerijos reikalavimų ir Lietuvos kariuomenės vidaus taisyklių derinį. Kiekvienas protų mūšio dalyvis privalėjo dėvėti kaukę, jis buvo užregistruotas kuopos žurnale, kiekvienam buvo pamatuota temperatūra. Kadangi intelektualai yra atsakingi žmonės, ir bandžiusių prasmukti sergančiųjų nebuvo, tai patikrą praėjo visi penkių komandų žaidėjai.

Kaip sakė Kultūros centro direktorės pavaduotoja Aušra Gudgalienė, žaisti buvo kviečiami visi norintieji: bendruomenių, jaunimo atstovai, savivaldybės įstaigų ir institucijų, ugdymo įstaigų, pareigūnų komandos, žodžiu, visi norintieji galėjo burtis ir žaisti. Protmūšis buvo planuotas dar kovo mėnesį, atkurtosios Lietuvos nepriklausomybės trisdešimtmečiui, bet dėl karantino buvo nukeltas. Ir štai, miesto gimtadienio proga žaisti užsiregistravo penkios komandos.

Aiškiais „Protų vingių“ favoritais buvo, žinoma, jau keletą metų itin sėkmingai „Auksinio proto“ žaidimą žaidžiantys Kamajų „Keturakiai“. „Auksinio proto“ žaidėjų buvo ir jaunimo komandoje „Vakuumas“. O kitos komandos bent pradžioje atrodė pagal pajėgumą apylygės, ir neslėpė, kad atėjo tiesiog pamankštinti smegenų ir pasidžiaugti smagia miesto šventės atrakcija, sužinoti daug naudingų dalykų.

Lyderių dvejetukas nesikeitė visą žaidimą

Renginio vedėjai istorikas Giedrius Kujelis ir režisierius Eligijus Daugnora – puikiai žinomi „Auksinio proto“ bei „Protų kovų“ žaidėjai. Taigi jų ir talkininkų sugalvoti klausimai tryško ne tik originalumu, bet ir buvo smagūs, o kai kurie – ir sukti. Pavyzdžiui, kokiai įstaigai savo laiku vadovavo du žmonės, nesėkmingai dalyvavę rinkimuose į Lietuvos Aukščiausiąją Tarybą-Atkuriamąjį Seimą. Ogi Darbo biržos Rokiškio skyriui. Arba ką tyrinėjo grafas, sudaręs oologijai skirtą katalogą. Ne vienas žaidėjas visam gyvenimui įsidėmės, kad oologija – tai mokslas, tyrinėjantis paukščių kiaušinius. Reikėjo prisiminti, ir kurios giminės herbas yra žvakidė, ir kas pasirašė dokumentą, kuriame pirmą kartą paminėtas Rokiškio vardas.

Jau po pirmojo turo išryškėjo lyderiai: devynis iš dešimties taškų surinko „Keturakiai“. Jie ir kitus turus buvo lyderiai. Po pirmojo etapo antri buvo su aštuoniais taškais – karių ir jų šeimų komanda DVI. Antrasis turas, skirtas Rokiškio meno pasauliui, šiek tiek pakišo koją šiai ekipai, ir ji tik šiame etape liko trečia, tačiau kituose užtikrintai atgavo antrąją poziciją. O bendroje įskaitoje nuo pat pirmojo etapo iki pat žaidimo pabaigos DVI įsitvirtino antroje vietoje. Lyderių dvejetukas prieš ketvirtąjį turą jau tapo faktiškai nepavejamas. O štai dėl trečiosios vyko atkakli kova. „Keturakiai“ laimėjo visus keturis turus, surinko 41 tašką. Antra buvo DVI komanda, surinkusi 34 taškus. O štai Visuomenės sveikatos biuras ir „Senamiesčio“ ekipa nuo pat antrojo turo atkakliai kovėsi tarpusavyje: „Senamiesčiui“ pavyko išsaugoti šiame ture įgytą vieno taško persvarą. O trečiąjį ir ketvirtąjį turą komandos surinko po lygiai taškų.

Taigi, pergalę šventusiems „Keturakiams“ teko didelis saldusis prizas, bilietai dešimčiai asmenų į Interrampos festivalį. Likusioms komandoms teko Kultūros centro dovanos: knygos bei kiti vertingi prizai bei „Rokiškio sūrio“ firminiai sūriai. Ir, žinoma, labai smagi „Kiškio dovanėlė“: saldainiai-žirniukai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video