Prie paminklo „Negrįžusiems iš tremties“ rokiškėnai rinkosi pabūti kartu atminties valandoje (foto) (1)

Publikuota: 2020-06-14 Kategorija: Renginiai
Prie paminklo „Negrįžusiems iš tremties“ rokiškėnai rinkosi pabūti kartu atminties valandoje (foto)
„Rokiškio Sirena" nuotr. / Renginio organizatoriai

Šiandien, kartu su visa Lietuva, kraštiečiai mini Gedulo ir vilties dieną. Birželio 14-ąją, prieš 79 metus Sovietų sąjunga pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą. Per 11 trėmimų metų buvo įkalinti ar ištremti šimtai tūkstančių lietuvių.

Jau penktus metus rokiškėnai tęsia projektą „Misija Sibiras“, kviesdami visuomenę unikaliais būdais įprasminti 1941 metų birželio 14 dieną prasidėjusius trėmimus, dalyvaujant renginiuose.

Susirinkę prie paminklo „Negrįžusiems iš tremties“, pabūti kartu atminties valandoje „Viltis išliks gyva“, dalyviai prisiminė lemtingas Lietuvos žmonėms dienas.

Renginyje skambėjo dainos, liudijančios apie išgyventas sunkias Lietuvai dienas. Tęsiant akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“ minėti vardai ir likimai tremtyje gyvenusių žmonių. Tylos minute pagerbti tie, kurių tauta neteko ir tie, kurie išgyveno visus žiaurumus.

Tokias pamokas turime ne tik išmokti. Jas turime jausti širdyse. Turime jausti laisvę, meilę, pagarbą vienas kitam ir mūsų Tėvynei. Te lydi šviesi atmintis ir visuotinė pagarba tuos, kurių vardus šiandien minime“- savo kalboje sakė Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas.

Vienas iš didžiausių iššūkių tautai ir žmonėms, išlaikyti vertybes. Kas neatsitiktų, mūsų atmintis liudija, kad viską įmanoma išgyventi. Jeigu tiki, jei tu esi sąžiningas, jeigu tu esi tvirtas. Stiprybės ir tikėjimo“ - sakė Lietuvos politinių kalinių sąjungos Rokiškio skyriaus pirmininkė Jūratė Čypienė.

Renginyje dalyvavusi jaunosios kartos atstovė - aktyvi Lietuvos Šaulių sąjungos narė Ema Valentaitė kreipėsi į jaunus žmones, prašydama atkreipti dėmesį į tai, kaip reikia mylėti savo šalį. „Reikia nepamiršti, kas yra svarbiausia. Tai šeima, namai ir Tėvynė! Būkime pilietiški, būkime patriotiški. Padarykime viską, kad mūsų istorijos „juodulius“ pakeistų ateities šviesuliai“ - sakė Ema Valentaitė.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video