Poezijos šventė Papiškiuose (foto) (0)

Publikuota: 2020-07-28 Kategorija: Renginiai
Poezijos šventė Papiškiuose (foto)
Organizatorių nuotr. / Akimirka iš poezijos šventės Papiškiuose

Jau trečius metus iš eilės liepos pabaigoje į Papiškius (Rokiškio kaimiškoji seniūnija) suvažiuoja poezijos gerbėjai. Įsitaisę ant lėtai tekančios Vyžuonos kranto, gražios gamtos apsuptyje (šalia sodybos šeimininko Egidijaus Vilimo pasodintos alyvų alėjos) visi susirinkę tiek iš Rokiškio rajono, tiek iš Vilniaus ir kitų vietų galėjo pasiklausyti, kaip čirpia žiogai bei savo poezijos posmus lieja Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos Rokiškio skyriaus narės Jolanta Juodinytė, Vida Papaurėlienė, Irena Varnienė, Danutė Mažeikienė, Jolanta Augulienė.

Net oras tądien buvo palankus, nors plaukė tamsūs debesys, bet juos, ko gero, išbaidė poetiniai žodžiai. Tiesa, organizatoriai, E. Vilimas ir J. Augulienė, labai norėjo, kad kaip ir pernai nebūtų pasyvių stebėtojų – kiekvienas atvykstantis turėjo pasiruošti paskaityti ar padeklamuoti bent vieną eilėraštį.

Dauguma tikrai stropiai pasiruošė: kai kas pasikartojo mokykloje išmoktą Kristijono Donelaičio „Metų“ ištrauką, kai kas pasidžiaugė naujai atrastais tekstais. Smagu buvo klausyti tarmiškai skaitomo Antano Baranausko „Anykščių šilelio“. Taip pat skambėjo Algirdo Verbos, Rimvydo Stankevičiaus, Aido Marčėno, Justino Marcinkevičiaus, Janinos Degutytės, Matildos Olkinaitės, Pauliaus Širvio ir kt. eilės. Savo ir kitų kompozitorių dainas susirinkusiems dovanojo dabar Vilniuje gyvenantis iš Papiškių kaimo kilęs Valdas Stakėnas.

Šventės pabaigoje Egidijus Vilimas padėkojo susirinkusiems ir pakvietė į šventę kitais metais. Tikimės, kad kitų metų paskutinį liepos šeštadienį Papiškiai sutrauks dar daugiau poezijos mėgėjų.

 

Jolanta Augulienė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video