Pandėlio krašto bibliotekininkės – apie Pauliaus Širvio gyvenimą ir kūrybą (foto+ video) (0)

Publikuota: 2020-10-22 Kategorija: Renginiai
Pandėlio krašto bibliotekininkės – apie Pauliaus Širvio gyvenimą ir kūrybą (foto+ video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Pauliui Širviui skirtos popietės vaizdo įrašą „Rokiškio Sirenos“ facebook paskyroje iki ketvirtadienio pietų peržiūrėjo per 10,5 tūkst. žiūrovų.

Šiemet minimas poeto Pauliaus Širvio gimimo šimtmetis. Ir Rokiškio, ir aplinkiniuose rajonuose buvo gausu įvairiausių renginių, skirtų poetui atminti. Popietė „Dainuok, širdie, Širvį“ Pandėlio miesto bibliotekoje buvo unikali daugeliu aspektų. Pirmiausia tuo, kad nemažai vyresnių žmonių dar prisimena poetą, dar buvo jį sutikę. Šičia gimė ir jo meilė, ir kančia, ir ilgesys... Šio krašto žmonėms buvo rašomos eilės... Todėl ir popietė buvo kitokia: ir jauki, ir žavi savo paprastumu, ir reikli žodžiui, minčiai...

Pandėlio miesto bibliotekos nedidelė salytė vos talpino norinčiuosius pasiklausyti Vilijos Radvilės ir Oksanos Sadauskienės koncerto, pasiklausyti Pauliaus Širvio poezijos. Vyresni pandėliečiai dar patys mena poetą: XX a. šeštajame dešimtmetyje, kai dabartinis Rokiškio rajonas buvo suskirstytas į tris: Pandėlio, Rokiškio ir Obelių, poetas dirbo Pandėlio rajono laikraščio redaktoriumi. Popietėje dalyvavo ir mokytoja Genovaitė Samulienė, asmeniškai pažinojusi P. Širvį.
Pasak bibliotekininkės Daivos Vilkickienės, tikriausiai ir Pandėlyje buvo kažkokia kavinukė ar užeiga, ant kurios durų kabėjo lapelis, kuriame buvo užrašyta, ką, kada ir kiek „bargan“ ėmė dosnios širdies poetas. Ir kodėl jis pas „arkitetką“ Lionginą Šepką kitados paliko savo švarką. Kodėl jis iš Povilo tapo Pauliumi. Ir, pasirodo, garsusis jo eilėraštis, skirtas padavėjai, nors ir gimęs Palangoje, buvo skirtas ir mūsų kraštietei.
Jaukia rudens nuotaika, tarp eilėraščių, skirtų rudeniui, parodos, tarp paskutinių, rudeninių gėlių puokščių skambėjo Vilijos Radvilės ir Oksanos Sadauskienės atliekami dainuojamosios poezijos kūriniai.
Po trumpo, bet labai jaukaus ir nuoširdaus koncerto, mažoje salytėje skambėjo P. Širvio eilės. Kaip sakė D. Vilkickienė, dažniausiai manoma, kad geriausiai jas skaito vyrai. Taip perduodamas ir anuometinės meilės švelnumas, ir praeitų karo audrų rūstis. Tačiau Pandėlyje jas skaitė moterys: šio krašto bibliotekininkės – iš Pandėlio, Panemunio, Lailūnų... Ir ne atspausdintas baltuose popieriaus lapuose. O kaip kitados – iš poezijos knygų...
Po jaukios popietės pandėliečiai neskubėjo skirstytis. Jų dėmesiui – Virginijos Juknevičienės karpinių paroda, kurios atidarymas-edukacija numatytas lapkričio 27-ąją 14 val.
Ši miela kamerinė šventė patiko ne tik pandėliečiams: iki ketvirtadienio 11 val. jos transliaciją „Rokiškio Sirenos“ facebook paskyroje jau buvo peržiūrėję per 10,5 tūkst. žiūrovų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video