Mamyčių turgelis – smagių pramogų visai šeimai erdvė (0)

Publikuota: 2019-06-11 Kategorija: Renginiai
Mamyčių turgelis – smagių pramogų visai šeimai erdvė
„Rokiškio Sirena“ / Rokiškio mamų klubo atstovė Aušra Žėglaitienė (kairėje) kviečia užsukti į mamyčių turgelį ne tik pirkti, bet ir pramogauti.

Rokiškio mamų klubas rengia tradicinę, jau penktąją šventę – Mamyčių turgelį. Jį galima drąsiai vadinti švente, nes jame vyks ne tik prekyba, bet ir gausybė įdomių pramogų visai šeimai. Jos praturtins namus ne tik gerais daiktais už prieinamą kainą, bet ir įspūdžiais, žiniomis bei gera nuotaika.

Proga dalintis

Kiekviena vaikus auginanti šeima žino, kad vaikiškų drabužėlių klausimas yra opus. Nauji vaikiški kokybiški drabužėliai ir avalynė yra brangūs, kaina prilygstantys suaugusiųjų drabužiams. O nupirktas daiktas tarnauja vos kelis mėnesius. Ir tai, jei nebūna padėtas tolėliau lentynoje. Kone kiekviena mama yra padėjusi į lentyną naują, tačiau kiek didoką kūdikio kostiumėlį, dukrelės suknelę ar sūnaus kelnytes, o po mėnesio pamatavusi ir supratusi, kad drabužėlis jau išaugtas. Tokie geri daiktai nugula lentynose, su viltimi kada nors kam nors juos atiduoti. Ir tos progos kartais reikia laukti. O drabužėliai užima spintų lentynas, sandėliukų erdves. Lygiai taip pat ir su kitais vaikų daiktais: vežimėliais, nešynėmis, maitinimo kėdutėmis, žaislais, knygelėmis. O kur dar galimybė naujam gyvenimui prikelti tokius proginius daiktus, kaip, pavyzdžiui, ypatingo grožio Krikšto drabužėliai, kurie apskritai buvo apsivilkti vieną vienintelį kartą. Tad Rokiškio mamų klubas, kaip sako renginio organizatorė ir idėjos autorė Aušra Žėglaitienė, ir sugalvojo rengti mamyčių turgelius.

Šis turgelis jau penktasis. Ir norinčiųjų dalyvauti juose netrūksta. Kiekviename turgelyje paprastai dalyvauja apie tris dešimtis prekiautojų. Taigi, daiktų pasirinkimas yra nemenkas. Ir jie geros kokybės: juk kitokių, pasak A. Žėglaitienės, niekas ir nepirktų. Be to, perkant yra unikali proga pažiūrėti, pasimatuoti norimą daiktą ir nuspręsti, ar jis tinka.

Kaip sakė pašnekovė, turgelyje prekiaujama ne tik kūdikių daiktais, bet ir drabužėliais, skirtais vyresniems, maždaug iki 10 metų vaikams. Taigi, ir vyresnius vaikus auginančios šeimos tikrai ras sau kažką įdomaus ir naudingo.

Populiariausia prekė – žaislas

Kadangi mamyčių turgelis – visos šeimos šventė, tai pačios „einamiausios“, akimirksniu išgraibstomos prekės yra žaislai. Juk mažylis parduotuvės žaislų skyrelyje – seniai priežodžiu tapusi situacija. O čia nauji ir beveik nauji žaislai labai geromis kainomis. Tad kodėl gi namo neparsinešus naujo geriausio draugo?

Turgelyje laukiami ne tik tie, kurie prekiauja savo vaikų išaugtais daiktais. Čia kviečiami ir papuošalų kūrėjai, įvairiausių rankdarbių: nuo atvirukų iki mezginių, meistrai.

Kol mamos perka, šeimos pramogauja

Mamyčių turgelis – pramogų visai šeimai vieta. Tuo ši šventė ir unikali. Mat Rokiškyje yra ne tiek daug vietų, kuriose patogiai jaustųsi visa šeima. Kol mamos apsipirkinėja, tėčiai su mažyliais galės pramogauti: kopinėti batutais, važinėtis karieta, šaudyti iš lanko, stebėti ugnies žonglierių šou ir dalyvauti kitose linksmybėse.

Kaip sako A. Žėglaitienė, vieta šventei labai dėkinga: turgelį priima Rokiškio krašto muziejus. Jame daug jaukių, vaikams pritaikytų erdvių: įvairūs drožiniai, sūpynės. Taigi, mažieji turės ką veikti.

O jaunoms šeimoms tai bus puiki proga susipažinti, praplėsti draugų ratą, pabendrauti.

Daug naudingos informacijos

Mamyčių turgelis – ne tik proga įsigyti puikių daiktų šeimoms, bet ir praplėsti akiratį, sužinoti vertingos informacijos. Kaip sakė A. Žėglaitienė, į turgelį nuolatos kviečiami įvairiausių vaikų užimtumo paslaugų teikėjai. Jiems tai puiki proga pristatyti savo veiklą, o tėveliams – iš anksto prieš rugsėjį prasidedantį būrelių rinkimosi bumą apsispręsti, kokia veikla tinkamiausia jų vaikams. Į šį mamyčių turgelį atvykti žada populiari Ąžuolo krepšinio mokykla, siūlanti treniruotes mažiesiems krepšinio mėgėjams, bei Jogos instruktorė Loreta Sagaitienė, „Saga Yoga Studija“. Nuatytas šeimos jogos užsiėmimas (2-3 m vaikučiams ir jų mamytėms); Vaikų jogos užsiėmimas (4 -8 m.vaikams).

Mamų klubas – bendraminčių erdvė

Veiklus, rajono visuomeninėje erdvėje gerai matomas Rokiškio mamų klubas šiandien vienija 27 oficialias nares. Ir visą būrį prijaučiančiųjų ir bendraminčių. „Norinčiųjų būti su mumis – daug. Kai kurios mamos narystę klube atideda vėlesniam laikui, kai paaugs mažyliai. Kad galėtų klubo veiklai skirti daugiau dėmesio“, – sakė A. Žėglaitienė. Taigi aktyvios rajono jaunos šeimos kviečiamos susipažinti su klubo veikla ir jungtis į gausų bendraminčių būrį.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą