Lietuvos kariuomenės dienos proga rokiškėnams kariams – apdovanojimai ir aukštesni kariniai laipsniai (foto) (19)

Publikuota: 2019-11-23 Kategorija: Renginiai
Lietuvos kariuomenės dienos proga rokiškėnams kariams – apdovanojimai ir aukštesni kariniai laipsniai (foto)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Sventės (Latvija) kapinėse Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios kuopos kariai savanoriai iškilmingoje rikiuotėje Zarasuose.

Lapkričio 23-ąją švenčiama Lietuvos kariuomenės diena. Ir švenčiama ji ne tik didmiesčiuose, iškilmingomis rikiuotėmis, sveikinimais, koncertais. Ir pas mus kariai neužmiršti: Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai, tarp jų ir rokiškėnai – 506-oji kuopa – savo šventę iškilimingai minėjo Lietuvos kariuomenės dienos išvakarėse Zarasuose. Kartu su tais, kuriems jie tarnauja ir kuriuos gina – su visuomene.

Apie kario pareigą ir pasišventimą

Šventė Zarasuose prasidėjo šv. Mišiomis. Jas aukojo Lietuvos karinių oro pajėgų bei Panevėžio įgulos kapelionas pulkininkas leitenantas Virginijus Veilentas. Jo pamoksle pasakytos mintys ir įžvalgos apie kario pašaukimą, pareigą, pasišventimą ne kartą buvo cituojamos iškilmingos rikiuotės metu, kaip kelrodžiai ne tik kariams, bet ir civiliams.

Po šv. Mišių visos KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kuopos išsirikiavo žygiuoti į Sėlių aikštę. Nors iki jos nuo bažnyčios – vos pora žingsnių, darnios ir gausios karių gretos traukė akį. Kartu su kariais žygiavo ir Zarasų jaunieji šauliai.

Prisimintos laisvės kovos

Šventės metu ryškus akcentas buvo skirtas laisvės kovoms. Juolab, kad vos prieš porą savaičių zarasiškius ir rokiškėnus pradžiugino puiki žinia: rasti Juozapo Streikaus-Stumbro palaikai. Streikų šeima puikiai žinoma visiems, besidomintiesiems mūsų krašto Laisvės kovų istorija. Streikai, nors ir kilę iš Zarasų krašto, tačiau daug laiko praleido ir Rokiškio krašte, iš pradžių rengdami bendras operacijas su mūsų krašto partizanais, vėliau Rokiškio rajono miškai Streikų šeimai tarnavo prieglobsčiu. Žymiausia slaptavietė – bunkeris Grubų miške, netoli Dirvonų ir Maineivų. Nemažai Streikų šeimos laisvės kovų eksponatų saugoma Obelių Laisvės kovų istorijos muziejuje, prie šio muziejaus įrengtas bunkeris yra bunkerio Grubų miške kopija. Už Laisvės kovų bunkerių atstatymo darbus, už istorijos puoselėjimą KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Vidas Zabiela apdovanojo zarasiškį ilgametį miškų urėdą ir laisvės kovų istorijos saugotoją Rimantą Jurevičių.

O jis šventės dalyvius trumpai supažindino su partizanų tėvo ir sūnų Streikų istorija. R. Jurevičius apie tai turi surinkęs daug žinių: jo šeima kilusi iš to paties kaimo, kaip ir Streikų šeimos galva Antanas Streikus, kuris pirmasis ir subūrė šio krašto vyrus kovai su sovietiniais okupantais.

Buvo prisimintos ne tik laisvės kovos, bet ir didingas 1919-20 m. Nepriklausomybės kovų etapas. Nes vos prieš porą mėnesių, rugsėjo pradžioje, Zarasuose iškilmingai paminėtos lietuvių kariams pergalingo Zarasų mūšio, po kurio bolševikų kariuomenė jau buvo išstumta į dabartinės Latvijos teritoriją, 100-osios metinės. O šiomis dienomis minimas ir sėkmingų Radviliškio kautynių šimtmetis. Kovotojų už laisvę atminimui ant jų kapų kariai savanoriai padėjo gėlių, o aikštėje nuaidėjo iškilminga salvė.

Kariams už paramą, palaikymą ir bendradarbiavimą dėkojo Zarasų savivaldybės meras, Zarasų ir Kupiškio policijos komisariatų atstovai. Pastarojo delegacija pasveikino ir rinktinės vadą V. Zabielą, kuriam įteikė policijos generalinio komisaro apdovanojimą – specialų pasižymėjimo ženklą. Pareigūnai taip pat pagerbė kupiškėnę karę savanorę, aktyvią policijos rėmėją.

Rokiškėnai džiaugėsi puikiais įvertinimais

O po to jau metas iškilmingai karių apdovanojimo ceremonijai. Ant stalo vos tilpo apdovanojimai ir daiktinės dovanos, skirtos kariams. Rinktinės vadas pulkininkas leitenantas V. Zabiela įteikė jas gausiam būriui karių. Tarp jų – ir daug rokiškėnų. Tarp apdovanotojų – rokiškėnas pulkininkas leitenantas Valdas Gegelevičius. Jis pagerbtas medaliu „100 metų Lietuvos kariuomenei“. Grožėdamasis apdovanojimu, jis neslėpė: tai jau septintasis medalis. Už ką ankstesnieji šeši? Pašnekovas sakė, kad ir už sėkmingą tarnybą, ir už dalyvavimą tarptautinėse misijose.

KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios kuopos vado kapitono Sergejaus Afanasjevo tarnybą KASP vadas pulkininkas Dainius Pašvenskas įvertino padėka.

Rinktinės vado pulkininko leitenanto V. Zabielos padėkomis buvo įvertinti du 506-osios kuopos kariai už sėkmingą dalyvavimą šiemetinėse pratybose: vyresnysis eilinis Evaldas Jakubonis ir eilinis Andrius Chachlovas.

Keturiems 506-osios kuopos kariams savanoriams, jaunesniesiems eiliniams Justinui Kiburiui, Deividui Maceikai, Vaidui Sriubiškiui ir Ovidijui Zaborskiui buvo suteikti eilinio laipsniai. O dviems eiliniams: Regimantui Karpavičiui ir Giedriui Mikalkevičiui – vyresniojo eilinio laipsniai.

Taigi, du rokiškėnai karininkai ir devyni kariai buvo įvertinti už jų pastangas tarnauti visuomenei. Ir patys kariai neslėpė džiaugsmo, kad buvo įvertintas jų įdėtas darbas, tobulėjimas ir pastangos. Tai rodo, kad šie metai 506-ajai kuopai yra labai sėkmingi.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video