Langinių plenero pabaigtuvės – lietui lyjant (foto+video) (3)

Publikuota: 2019-09-22 Kategorija: Renginiai
Langinių plenero pabaigtuvės – lietui lyjant (foto+video)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Renginio akimirka.

Visuomeninė organziacija Tyzenhauzų paveldas miesto šventei žadėjo du dalykus: pristatyti visuomenei XV langinių plenero rezultatus bei iškilmingai įmūryti paminklo Tyzehauzų šeimai kapsulę ten, kur planuojama statyti paminklą. Tačiau pavyko įgyvendinti tik pirmąją plano dalį. Paminklo statybai reikia leidimų, o paklaustas, ar pati kapsulė jau yra, organizacijos vadovas Raimondas Sirgėdas sakė, kad ji – jo automobilyje.

 

Pliaupiant lietui pasigrožėti langinėmis susirinko nedaug žiūrovų. Tiesa, užvertos ir kaspinais papuoštos jos buvo tik prie vieno namo. Mat taip jau susiklostė, kad langinės papuošė du vienas prieš kitą esančius namus Respublikos ir Laisvės gatvių sankryžoje. Vienam namui teko skirtingos stilistikos langinės, kuriose atskleidžiama Rokiškio simboliu tapusi kiškio tema. Kiškius tapė plenero svečių iš Latvijos, Balduonės miesto šeima: Ieva, Talis ir Kristupas Emilis Muzikants, Asta ir Ligitas Keraičiai, Arūnas Augutis, Arvydas Bagdonas.

Namą kitoje gatvės pusėje papuošė langinės Liongino Šepkos kūrybos tematika. Šias langines kūrė Eglė Mažuknaitė, Sigita ir Emilija Klemkaitės.

Langinių plenero kuratorius Arūnas Augutis šiltai pristatė langines bei jų autorius. Padėkota ir medžio drožėjams, atlikusiems techninę langinių apipavidalinimo dalį. Buvo kalbėta ir apie langinių plenero perspektyvas. Rokiškėnai dailininkai buvo pakviesti į plenerą Balduonėje ir Asta bei Ligitas Keraičiai dalyvavo šiame įdomiame plenere.

„Dėl tolimesnių veiksnių su langinių plenerais matyt reikės pamąstyti, ką ir kaip toliau darom. Ar sustojame kuriam laikui, ar darom toliau. Tai diskusijų klausimas“, – sakė R. Sirgėdas.

O štai antrąją plano dalį – paminklo grafamas Tyzenhauzams pradžią – teks atidėti. Ir neribotam laikui. „Manau, kad gyvenimas viską sudėlios į savo vietas“, – sakė R. Sirgėdas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą