Laibgalių „Rudeninėse gandrinėse“ – profesijų paradas ir sveikinimai gandrų sulaukusiems (foto +video) (4)

Publikuota: 2020-08-24 Kategorija: Renginiai
Laibgalių „Rudeninėse gandrinėse“ – profesijų paradas ir sveikinimai gandrų sulaukusiems (foto +video)
Linos Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Laibgalių jaunieji gandriukai.

Šv. Baltramiejus – diena, kai manoma, kad išskrenda gandrai. Nors jie dar matyti laukuose, tačiau laibgaliečiai suskubo juos išlydėti smagia švente. Joje buvo suskaičiuoti ir gandrų darbo rezultatai: per einamuosius metus jie į Laibgalius „atnešė“ tris mažylius: dvi mergytes ir berniuką. Ir naujakurių gretos pagausėjo.

 

Šventės „vinis“ – gatvių kiemeliai

Laibgalių žmonės išradingai švenčia „Rudenines gandrines“. Ši gyvenvietė įdomi tuo, kad jos raida nepavaldi kitų kaimų ir bažnytkaimių likimo dėsniams. Kadangi ji netoli Rokiškio, tai yra patraukli ir jaunoms šeimoms, ir verslams. Čia būsto kainos tradiciškai aukštos, o pastaruoju metu gyvenimo kokybė dar pagerėjo: gyvenvietėje išvedžiotos nuotekų sistemos. Tad nenuostabu, kad Laibgaliuose verda gyvenimas. Ir jo ženklas – „Rudeninės gandrinės“.

Kaip ir dera gandrų globojamai gyvenvietei, Laibgaliuose nemažai vaikų. Todėl jiems buvo parengta įdomi programa. Vaikai smagiai šokinėjo ant batutų, jodinėjo žirgu, bendravo su pareigūnu Amsiu.

Suaugusieji gi rengė tradicinius kiemelius. Jų tema šiemet – profesijos. O tradicinės vaišės buvo ruošiamos sveikuoliškais principais.

Kelininkai, bet širdyje poetai

Šventės pradžioje trispalvę vėliavą patikėta iškelti rajono merui Ramūnui Godeliauskui. Kartu su juo į sceną pasveikinti laibgaliečių užkopė ir politikai, kandidatuojantys artėjančiuose Seimo rinkimuose. Palinkėję sveikatos ir gražios šventės, jie buvo įdarbinti sveikuoliškų valgių vertinimo komisijos nariais. Kad nekiltų ginčų dėl kurio nors viršenybės, komisijos pirmininke buvo pakviesta laibgalietė. Iššūkis ir pagunda laukė jau pirmoje palapinėje: kriaunietiška gira. Šiltą popietę ji labai skani atsigaivinti, tačiau, natūraliai raugta, ir laipsnių turi. Todėl politikai rinkosi ne tokio turtingo skonio, bet silpnesnę, vieną dieną raugintą. O tie, kurie automobilių raktelius paliko namie, galėjo ragauti ir gardesnės, kvapnesnės, o kartu ir stipresnės.

O kol politikai vaišes skanavo, scenoje buvo pristatinėjamos įvairios profesijos. Kiemelyje netoli scenos buvo išrikiuota Rokiškio rajono savivaldybės ugniagesių – laibgaliečių įranga. Kiekvienas galėjo įsitikinti, kiek jų gyvenvietės vyrai įdeda pastangų, saugodami kaimynų gyvybes ir turtą ir talkindami kitų gyvenviečių ugniagesiams. Rokiškio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadas Remigijus Sunklodas pasidžiaugė, kad rajono savivaldybė nupirko technikos, skirtos likviduoti avarijų padariniams.

Policijos pareigūnės atvyko su dovanomis ir smagiais palinkėjimais.

Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro medikai suvaidino smagų spektakliuką apie pensininku Vidu užsimaskavusį Kovidą, kuris net gabenamas greitosios pagalbos automobilin neštuvais, iš rankų nepaleido brangiausio turto – karūnos.

Laibgaliečiai vaidino įvairių profesijų žmones. Vieni – šou industrijos atstovus. Kurie dainomis šlovino sveiką maistą. Ir ne tik dainomis: jų palapinėje buvo galima paragauti tikros egzotikos: burokėlių maltinukų. Kiti – kelininkus, kurie širdyje – poetai, todėl juos žiema užklumpa netikėtai. Beje, šio kiemelio žmonės labai išradingai košės katilui virti pritaikė seną automobilio ratlankį.

Daug juoko sukėlė „garažo chebra“, scenoje parodžiusi „tačkos“ (tikro karučio) modernizavimo procesą. Modernizuotų „tačkų“ čia buvo ne viena. Kiekviena papuošta valstybiniu numeriu, o vienai net pritaisyti šviečiantys žibintai.

Žavėjo šokėjai ir dainininkai

Šventinėje programoje daug džiugių akimirkų. Tai, kad Laibgaliai – jauna gyvenvietė, liudija ir tai, kad ją per einamuosius metus net triskart aplankė gandrai. Jie laibgaliečių šeimoms atnešė dvi mergytes ir berniuką. Mažiesiems laibgaliečiams atiteko transporto priemonės: berniukui – simpatiška mašina, mergaitėms – rožiniai supamieji arkliukai.

Nepamiršti ir aktyviausi kaukių siuvėjai, kurie pavasarį aprūpino miestelio žmones šiomis svarbiomis apsaugos priemonėmis. Pagerbti ir gražiausių sodybų šeimininkai, ir naujakuriai. Ir jubiliatai, kurių metus sudėjus krūvon, išeitų per du amžius.

Smagiais šokiais linksmino Utenos mokytojų liaudiškų šokių kolektyvas „Levindra“, žavėjo Pandėlio balsiukės. Vėliau laukė kraštiečio Rimvydo Kirstuko vadovaujamos Alizavos (Kupiškio r.) kapelos „Brigadėla“ pasirodymas, grupė „Combo“, fejerverkai ir šokiai iki antros valandos ryto, t.y. iki pirmųjų gaidžių.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video