Labiausiai išpuoselėtų sodybų savininkams – dovanų ir bučinių lavina (foto) (1)

Publikuota: 2018-11-30 Kategorija: Renginiai
Labiausiai išpuoselėtų sodybų savininkams – dovanų ir bučinių lavina (foto)
Monikos Meilutės nuotr. /

Žvarbų lapkričio 30-osios vakarą į krašto muziejaus teritoriją gužėjo būrys svečių. Nešini dovanų maišeliais, gėlių puokštėmis bei plačiomis šypsenomis, gražiausių sodybų nominantai varstė oficinos duris – 15:30 val. čia buvo apdovanojami gražiausių, labiausiai išpuoselėtų ir prižiūrėtų sodybų savininkai.

Originalumas, įvairovė ir etnografiniai atspindžiai

Registracija į gražiausios sodybos konkursą prasidėjo dar vasarą – nuo birželio 13 dienos Rokiškio rajone esančių sodybų savininkai buvo kviečiami registruotis į koknkursą “Gražiausia sodyba”. Konkurse dalyvauti galėjo kiekvienas – apie norą dalyvauti tereikėjo informuoti sudarytą konkurso komisiją arba seniūnijos seniūną.

Kelias savaites trukęs vienkiemių, kaimų, gyvenviečių ir miestų sodybų lankymas konkurso komisijai užminė nemenką mįslę. Juk sodybų aplankyta buvo beveik keturios dešimtys, tad kaip išrinkti gražiausią?

Buvo nuspręsta sodybas vertinti balais atsižvelgiant į sklypo išplanavimo racionalumą, daržo, poilsio zonų, pastatų išdėstymą; želdinių, vejų, gėlynų būklę bei priežiūrą, augalijos įvairovę ir kompozicijų dekoratyvumą; sodybos originalumą, išskirtinumą, mažosios architektūros elementus, krašto etnografijos-spalvų ir medžiagiškumo atspindžius, pastatų būklę; aplinkos su statiniais ir vandens telkiniais priežiūrą, švarą, gamtosaugos reikalavimų laikymąsi bei gyvosios gamtos objektus – bitynus, inkilus, gyvūniją bei jų laikymo sąlygas. Atsižvelgiant į šiuos nuostatus sodybos viso surinkti galėjo 50 taškų.

Negailėjo nei gėlių, nei bučinių

Sudarytos konkurso komisijos sprendimu iš 38 sodybų buvo apdovanoti net 31 sodybos savininkai. Renginio pradžioje nuspręsta visų pirma įteikti padėkas išskirtinių, labai rūpestingai tvarkomų sodybų šeimininkus. Padėkos įteiktos:

Jūratei ir Raimondui Nagelėms už jaukias ir ramias poilsio erdves Taručiuose esančioje sodyboje;

Marytei ir Zigmui Kavcinskams už gėlių puoselėjimą ir daržininkystę Pakriauniuose įkurtoje sodyboje;

Irenai ir Kaziui Rapkevičiams už Lailiūnuose originaliai sukurtą namų aplinką;

Rasai ir Dainiui Čypams už gyvenimo džiaugsmo atradimus Duokiškyje;

Genovaitei ir Vidai Pajėdaitėms už Jūžintuose užaugintą įspūdingą jurginų kolekciją;

Danutei ir Stepui Ramanauskams už išradingus sprendimus namų aplinkoje Laibgaliuose;

Galinai ir Kaziui Erbreideriams už jaukios namų aplinkos sukūrimą Moškėnuose;

Gražinai Elenai Didžgalvienei už Čedasuose sukurtą laikrodžių kolekciją;

Danutei ir Vytautui Kišūnams už kūrybiškumą namų aplinkoje Pakriauniuose;

Angelei ir Genadijui Kolosovams už natūrinio ūkio plėtrą ir puoselėjimą Bradesiuose;

Ingai ir Valdimarui Šerepkams už gražią pradžią prie namų Kazliškyje;

Nijolei Gasiūnienei už estetiškai tvarkomą sodybą Kazliškyje;

Irenai ir Alvydui Ruželėms už gražiai tvarkomą namų aplinką Didsodėje.

Padėkas bei atminimo dovanas įteikė Lietuvai pagražinti Rokiškio skyriaus pirmininkė Laima Keraitienė bei rajono savivaldybės administracijos direktorė Nataša Aleksiejeva.

Įteikus padėkas buvo pereita prie svarbiausių “Gražiausia sodyba” konkurso nominacijų – prizines vietas užėmusių sodybų savininkų apdovanojimų, kuriuos, kartu su šventės vedėja L. Keraitiene, nominantams įteikė vicemeras Stanislovas Dambrauskas. Pirmiausia apdovanoti buvo savininkai gražiausių vienkiemių sodybų, kurios, kaip teigė L. Keraitienė, itin nustebino. Gražiausios vienkiemio sodybos vardą pelnė Editos ir Dariaus Šarkauskų sodyba Bajoriškių kaime, antrą vietą užėmė Danguolės Bertašienės sodyba Nevierių kaime. Trečią vietą dalinosi Galinos ir Henriko Jančiauskų sodyba Bradesių kaime bei Alvyros ir Albino Mikalkevičių sodyba Jurkupių kaime.

Šventės vedėjos Laimos Keraitienės teigimu, didelių diskusijų sukėlė gražiausios gyvenviečių sodybos rinkimai, tačiau galiausiai pačia gražiausia pripažinta Violetos ir Vytauto Daščiorų sodyba Kavoliškyje. Antrąja vieta pasidalino Laimutės Ir Virginijaus Bulovų sodyba Konstantinavos kaime, Indrės ir Mariaus Lukšių sodyba Panemunėlio geležinkelio stotyje bei Janinos ir Arvydo Rudinskų sodyba Kriaunų miestelyje. Trečiąją vietą dalinosi Ritos ir Arvydo Čižiūnų sodyba Pandėlio kaime, Redos Tičkaitės – Lašų kaime ir Aušrelės Čelkienės bei Gintauto Kuosos sodyba Pakriaunių kaime.

Gražiausios miesto sodybos vardą pelnė Daivos ir Algirdo Klimkevičių sodyba Obelių miestelyje, antrą vietą užėmė taipogi Obeliuose įkurta Jolantos ir Sigito Kulių sodyba, o trečioji vieta atiteko Pandėlyje esančios Danutės ir Laimučio Labeikių sodybai.

Galiausiai buvo apdovanoti pavyzdingai tvarkomų sodybų savininkai. “Tai ne tik nominacija, tai – privilegija,” – apie pavyzdinės sodybos nominacijas atsiliepė L. Keraitienė. Pavyzdingai tvarkomomis sodybomis buvo pripažinta Nijolės ir Vytauto Gasiūnų sodyba Rokiškio mieste, Janinos ir Vidmanto Sirvydžių sodyba Jūžintų miestelyje bei Virginijos ir Virgilijaus sodyba Suvainiškyje.

Prizines vietas užėmusiems sodybų savininkams buvo įteikti atminimo prizai bei “Rokiškis – Kultūros sostinė 2019” atributika. Prizininkams liaupsių negailėjo ir į oficiną susirinkę svečiai bei seniūnai: gražiausių sodybų savininkus apdovanojo gėlėmis bei bučiniais. Po ceremonijos atvykėliai vaišinosi užkandžiais, o vėliau keliavo į pagrindinius dvaro rūmus klausytis muzikinės programos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą