„Kuc kuc Kamajuos“: tradicijos, prabilę modernia kalba (1)

Publikuota: 2021-10-11 Kategorija: Renginiai
„Kuc kuc Kamajuos“: tradicijos, prabilę modernia kalba
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Kamajų naujasis muziejus - be abejo moderniausias rajone.

Kamajai šiemet šventė 480-ąjį gimtadienį. Po metų pertraukos, sąlygotos karantino: smagia švente „Kuc kuc Kamajuos“. Joje būta visko: ir sporto varžybų, ir linksmybių, ir mugių. Ir to, kas Kamajams suteikė originalumo bei išskirtinumo: duris atvėrė, be abejonės, pats mažiausias ir pats moderniausias muziejus mūsų rajone.


Projektas, be abejo, miesteliui tapo jei ne šimtmečio, tai pastarųjų trisdešimties metų projektu. Neatpažįstamai pakeitęs ne tik mažytę koplytėlę, kuri kitados buvo skirta tarnauti... parapijos lavonine, vėliau sandėliuku, o visai neseniai tapo jaukia parodų erdve. Tačiau dabar namelis pasikeitė neatpažįstamai: jis tapo kad ir labai mažu, bet labai plačios minties ir akiračio muziejumi. Novatorišku muziejumi, kur tiesiogine ir perkeltine prasme net sienos kalba. Kamajų miestelio istorijos, poeto ir kunigo Antano Strazdo muziejaus idėja kilo vietos pedagogei, istorijos entuziastei, Kamajų bendruomenės pirmininkei Jolantai Vygėlienei. Lėšų šiam projektui rasta pasinaudojant Rokiškio rajono Vietos veiklos grupės parama. O daugelio idėjų bendraautoriumi buvo ilgametis šios parapijos klebonas, Kamajų miestelio garbės pilietis kunigas Andrius Šukys. O projektas baigtas įgyvendinti jau kartu su dabartiniu parapijos klebonu kunigu Egidijumi Vijeikiu.
Muziejus iškilmingai atidarytas šeštadienį. Čia režisieriaus Jono Buziliausko meninės kompozicijos apie kunigą Antaną Strazdą fonu tapo Kamajų bažnyčia, muziejus-koplytėlė ir pakalnėn besidriekiančios laukų ir miškų tolumos. Čia skleidėsi audringa ir emocinga, ne visų suprasta, poeto kūryba... Po jos – padėkos žodžiai muziejaus kūrėjai. Tik štai koks tas muziejus, kamajiškiai pamatė... sekmadienį, po šv. Mišių. „Rokiškio Sirena“ tai pamatė anksčiau už juos: vaizdai pribloškiantys. Kamajų istorija pasakojama moderniausiomis priemonėmis ir būdais. Mažoje koplyčioje skalsu erdvės mintims, išradimams ir naujausioms technologijoms. Ir muziejus – ne dulkėti eksponatai, o ypatingi įspūdžiai, kurie įstrigs ilgam.


Po muziejaus atidarymo – jaukus klasikinės ir modernios muzikos koncertas bažnyčioje. Ir šurmuliuojanti mugė su tradicinėmis baronkomis, su rūkytomis dešromis ir su tradiciniais atlaidų saldainiais bei tamsoje šviečiančiais balionais bei šuniukais.


Sekmadienis – šv. Mišių diena. Būdavo laikas, kai atlaiduos pavėlavę neturėdavo kur vežimo pastatyti. Dabar gi vėl miestelis buvo gyvas šurmuliuojančia muge, linksmais koncertais, padėkomis tiems, kurie visus metus puošė ir garsino šį kraštą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video