Šimtadienis: sveiki atvykę į Vaižganto oro linijas (foto + video) (5)

Publikuota: 2020-02-18 Kategorija: Renginiai
Šimtadienis: sveiki atvykę į Vaižganto oro linijas (foto + video)
L. Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Ar pasiruošę skrydžiui Vaižganto oro linijomis?

Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų padalinio moksleiviai suorganizavo įspūdingą Šimtadienio šventę. Norintieji ją pamatyti netilpo salėje. Šventėje išlaikyta dešimtmečius skaičiuojanti tradicija: abiturientai vaidino spektaklį. O antroji šventės dalis – vienuoliktokų kvietimas su Vaižganto oro linijomis skristi į šviesią ateitį. Kurią pasiekti vis atsirasdavo kliūčių: tai bilietas vienas dviems asmenims, tai bagažo patikros metu užfiksuota ketčupo kontrabanda.

Gimnazijos tradicija

Kaip pasakojo Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Jolanta Juodinytė, Šimtadieniui gimnazija turi ilgus dešimtmečius besitęsiančią ir kruopščiai saugomą tradiciją: abiturientų spektaklį. Jo temos – pačios įvairiausios, tačiau būtinai susijusios su mokykla. Ilgametė tradicija pratęsta ir šiemet. Kartu su mokytoja Jolanta Auguliene dvi abiturientų klasės pastatė spektaklį „Auklėtoja“. Pagrindinį jo vaidmenį – auklėtojos – atliko gimnazijos Senųjų rūmų padalinio prezidentė Miglė Jakuntavičiūtė.

Spektaklyje direktorės vaidmenį atliko Miglė Matelytė, fizikos mokytojo – Ainaras Galvydis, biologijos mokytojos – Atėnė Daščioraitė, geografijos – Dovilė Sučkovaitė, fizinio ugdymo mokytojo – Aurimas Braknė. „Aro“ pareigūnus vaidino Domantas Šinkūnas ir Arnas Jakovlevas, greitosios pagalbos medikus: Karolis Kalačiovas ir Vytenis Kalačiovas. Mokinius vaidino: Nedas Spundzevičius, Nedas Valečka, Adelė Dambrauskaitė, Domantas Spundzevičius, Rytis Žiukelis, Aidas Dimitrijevas, Ugnė Serdzikauskaitė, Auksė Uginčiūtė, Sigita Gavorskytė, Emilija Pipinytė, Giedrė Kairelytė, Iveta Vipaitė, Nojus Čypas, Henrikas Grigas, Gabija Šiupinytė, Getautė Matiukaitė ir Paulius Pakštys. Filmuotame reportaže vaidino: žurnalistę – Deimantė Žukauskaitė, aktyvią praeivę – Martyna Vaškevičiūtė, sąmoningą pilietį – Lukas Zamaliauskas, praeivius: Rita Jasiūnaitė, Domantas Čeponis, Gytis Jakuntavičius ir Gabrielė Buckutė. Spektalio pagalbininkais buvo Nojus Prakapavičius ir Lukas Zamaliauskas, apšvietimu rūpinosi Benas Kundelis, dainą ruošė Egidijus Kundrotas.

Spektaklio siužetas itin aktualus: apie kartų kaitą mokykloje – senuosius mokytojus, tebetikinčius vertybėms, ir jaunimą, kuris tenori ramiai atlikti jiems patikėtą darbą. Tačiau šis abejingumas – greičiau tik įsikalbėtas: kai iškyla pavojus, jauniesiems mokytojams jau ne visvien, kas nutiks vaikams. Mokiniai taip pat spektaklio pradžioje yra personažai, atitinkantys suaugusiųjų įsivaizdavimą apie šiandieninį jaunimą: vieniems rūpi meilė, kitiems – filmo aktorių atrankos rezultatai, nuotraukos socialiniuose tinkluose, ar smulkios niekšybės, tretiems – apskritai niekas nerūpi. Įvykių katalizatoriumi tampa vieno moksleivio į klasę atsineštas pistoletas. Kuris atsiduria auklėtojos – daugelio nurašytos priešpensijinio amžiaus pedagogės rankose. Paėmusi įkaitais klasę, ji tenori vieno: kad jie pagaliau išmoktų Lietuvos istoriją. Pistoletas keliauja iš rankų į rankas, atskleisdamas kai kurių moksleivių dėvimas kaukes: apsimestinę drąsą, pasitikėjimą savimi, abejingumą. Tačiau pistoletas vis tiek atkeliauja ant mokytojos stalo. Atsikrų pagyrų gimnazijos jaunimas nusipelnė už talentingai nufilmuotą „Žinių“ siužetą, specefektus.

Kur bilietai į šviesią ateitį?

Antroji Šimtadienio dalis – įprastinis linksmas vienuoliktokų pasirodymas. Jo leitmotyvas: didžiulis pakilimo takas ir sklendžiantis lėktuvas. Į šviesią ateitį, kaip skelbia Vaižganto oro linijų reklama. Tik štai daug kam ji sunkiai pasiekiama. Mat kažkas „iškrito“ iš skrydžių sąrašo. Kažkas dviems draugėms turi tik vieną bilietą. Kažkas keliauja VIP klase ant apsauginių rankų, o kažką pagavo bevežantį ketčupo kontrabandą. Tačiau į šviesią ateitį skrydis atidėtas 100 dienų, taigi, abiturientams dar bus laiko susitvarkyti einamuosius reikalus ir ramiai pakilti skrydžiui.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą