Iki ašarų nuoširdu: Rotary klubo moterų ir jaunųjų talentų viešnagė Senelių globos namuose (foto + video) (1)

Publikuota: 2019-12-04 Kategorija: Renginiai
Iki ašarų nuoširdu: Rotary klubo moterų ir jaunųjų talentų viešnagė Senelių globos namuose (foto + video)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Jaunieji Rokiškio choreografijos mokyklos talentai dovanojo įsimintiną koncertą.

Adventas – gerų darbų metas. Vienas jų – prisiminti tuos, kurie kasdienių darbų sūkuryje lieka nepastebėti. Jų gyvenimas tylus, neskubriai tekantis sename parke paskendusiuose Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos senelių globos namuose. Kurie savo dienotvarkę jau skaičiuoja artėjančio 20-ojo gimtadienio ritmu. Jų kasdienybę praskaidrino Rokiškio Rotary klubo moterų viešnagė su dovanomis ir jaukus, šiltas Rokiškio choreografijos mokyklos moksleivių koncertas.


Pasidžiaugti galėjo ne visi
Pasak Senelių namų direktorės Linos  Jasinevičienės, šiuo metu čia globojami per 40 gyvenimo saulėlydį pasitinkančių senolių. Ne visi jų galėjo pasigrožėti koncertu: mat beveik pusė jau nebepakyla iš patalo. Direktorė teigė, kad norinčiųjų pamatyti koncertą dar prieš dieną būta daugiau, tačiau šie namai gyvena ligų, ir net mėnulio fazių ritmu: joms keičiantis paūmėja ligos, paaštrėja sąnarių, galvos skausmai, tad ne visiems pavyko ateiti.
Tačiau tie, kurie dar gali vaikščioti patys ar važiuoti neįgaliojo vežimėliu, atskubėjo pasigrožėti koncertu. Matyti, kad jiems šis renginys – didžiulė šventė, proga pasipuošti, pakeisti įprastinę aplinką.
Kaip sakė direktorė, seneliams svarbiausia bendravimas, įspūdžiai. Nors globos namų personalas ir sugalvoja įvariausių būdų praskaidrinti senjorų kasdienybę. Vienoje patalpoje – koplyčia, kurioje senoliai gali melstis, juos lanko dvasininkas. Kitoje – biblioteka su gausybe įdomių knygų: nuo meilės romanų iki klasikos. Nutrinti knygų viršeliai rodo, kad tos knygos skaitomos, keliauja iš rankų į rankas. Taip pat yra patalpa laisvalaikiui, rankdarbiams, kitoms veikloms. Tačiau senoliams labai svarbu pajusti, kad yra svarbūs, reikalingi, pabendrauti su jaunais žmonėmis.
Ar šiandien rokiškėnams aktuali globa senelių namuose. Direktorė atvira: namai per maži tam, kad priimtų visus norinčiuosius čia praleisti gyvenimo saulėlydį. Tad vietos čia laukia ilgoka senų, vienišų žmonių eilė.

Braukė ašaras
Rokiškio Rotary klubo moterys į Senelių globos namus atvyko nešinos gausiomis dovanomis. Tai patys reikalingiausi priežiūrai daiktai ir priemonės, sudėti į kelias didžiules dėžes. Viešnios atnešė ir vieną gražiausių kalėdinių ženklų – žydinčią puansetiją, kitaip dar vadinamą Kalėdų gėle. Rotary moterys, sveikindamos senukus su artėjančiomis Kalėdomis, kalbėjo apie tai, kas šildo ir praskaidrina tamsų ir šaltą jų laukimo metą: apie bendravimo dovaną, apie dalinimasi savo šiluma, džiaugsmais, lūkesčiais.
Atsakydama į sveikinimus, Senelių globos namų direktorė L. Jasinevičienė vos tramdė ašaras: toks svarbus ir jautrus šis susitikimas namų bendruomenei. Ji pabrėžė, kad ir šiuose namuose yra tokių senukų, kurių jau niekas nebelanko. Kurių rankos, kojos ir akys yra šių namų darbuotojai. Ir jiems ši šventė didžiulė dovana. O Rotary moterims šį susitikimą primins rankų darbo paveikslas, sukurtas Senelių namų globotinio.

Gyvas bendravimas
Ir Rokiškio choreografijos mokyklos jaunųjų talentų pasirodymas buvo jaudinantis. Jis dovanojo gyvo garso muziką: gražiausias kino filmų melodijas, smagius gerai žinomus kūrinius. Jaunųjų šokėjų pasirodymai buvo ryškūs, spalvingi, emocingi.
Mokytojos prasitarė, kad iš pradžių planuota kukli programėlė. Tačiau sužinoję, kad ji skirta vienišiems seneliams, jaunieji talentai vienas per kitą siūlė idėjas, kaip ją praplėsti ir praturtinti. Viso programoje buvo 12-ka įvairių žanrų ir tematikos kūrinių. Kiekvienas pasirodymas „užkabino“ žiūrovus: šykščią ašarą paslapčiomis braukė net vyrai.
Ne ką mažiau sujaudino ir devyniasdešimtmetės močiutės padėka. Ji sakė, kad iš jaudulio sunku kalbėti. „Apkabinu visus ir bučiuoju, dėkoju visų senelių vardu. Atnešėt mums džiaugsmo akimirkų, atnešėt pragiedrėjimo“, – sakė ji.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą