Globėjų neformalus susitikimas piknike: su nuoširdžiais pokalbiais, balionais ir linksmybėmis (foto) (5)

Publikuota: 2019-08-03 Kategorija: Renginiai
Globėjų neformalus susitikimas piknike: su nuoširdžiais pokalbiais, balionais ir linksmybėmis (foto)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Šeimų pikniko dalyviai.

Penktadienį per pietus Velniakalnio aikštyne buvo pilna vaikų šurmulio, juoko, spalvingų muilo burbulų. Šeimas, globojančias vaikus, į smagų pikniką subūrė Rokiškio socialinės paramos centro Globos centro specialistės. Kaip sakė Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Rokiškio rajone patarėja Gitana Černiauskienė, globėjų šeimos pageidavo susitikti pabendrauti neformalioje aplinkoje. Tad Globos centro specialistai ir ėmėsi iniciatyvos surengti šį pikniką. Be skambių kalbų, be programos, su daug nuoširdaus bendravimo.

Susiskaičiuoti dantukus

Piknike ketino dalyvauti septynios vaikus globojančios šeimos iš viso rajono. Globėjų, žinoma, yra ir daugiau. Tačiau kai kurie jų su vaikais išvykę į stovyklas – juk vasara. Prieš vidurdienį organizatoriai pajuto lengvą nerimą: pavėsinė išpuošta balionais, parengtos dovanos, žaidimai, o kur gi šeimos? Ir štai, viena po kitos į šventę atskubėjo šeimos su savo biologiniais vaikais ir globotiniais.

Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Rokiškio rajone patarėja G. Černiauskienė ir kitos vaiko teisėmis besirūpinančios specialistės neslėpė nuostabos: atrodo, kad dar neseniai buvę mažyliai tapo šauniais paaugliais. O tie, kurie ką tik buvo kūdikiai, dabar jau ruošiasi lankyti mokyklą.

Bendravimas betarpiškas. Kol mamos ir tėčiai ruošė įspūdingą vaišių stalą, jaunimas skubėjo atnaujinti pažintis. Tuoj susiorganizavo muilo burbulų leidėjų grupelė. Be dėmesio neliko ir vieno mažylių atsinešta skraidanti lėkštė.  Vyresnieji vaikai kaip mat įveiklino paplūdimio tinklinio aikštelę.

Mergytės skubėjo atnaujinti pažintis. Vienos močiutė džiaugėsi: globotinė per vasarą ištįso visais 10 cm. Visus iki ašarų prajuokino itin aktuali mergyčių  pokalbio tema – kiek per vasarą iškrito dantukų.

Saldainis – tėčiui

Po smagių žaidimų – metas susipažinti. Ir tam pasitarnavo vaiko teisių apsaugos specialistų padovanoti saldainiai. Ant kiekvieno saldainio – po vaiko teisę. Džiugu matyti, kad gavę saldainių, vaikai nepuolė jų valgyti patys: ne vienas nešė juos savo globėjams. Globėjų šeima iš Juodupės rūpinasi trimis sesutėmis. Tad šeimos galvai ir teko triguba saldainių dozė. Ir visai ne todėl, kad mažylės taip bandė pranešti apie vaiko teises. Jos dar nė skaityti nemoka. Tiesiog gautą saldainį neša pasidalinti svarbiausiems savo gyvenimo žmonėms. Mažoji iš trijų sesučių šioje šeimoje nuo tada, kai septynių parų buvo išleista iš ligoninės. Šeimos galva juokauja, kad teisės teisėmis, bet reikia kalbėti ir apie pareigas. Tik kaip tų pareigų pareikalauti, jei šeimoje net keturios damos?

Svarbu bendrauti

Kol šeimos džiaugėsi bendravimu, „Rokiškio Sirena“ domėjosi, kodėl buvo surengta tokia šventė? Panašu, kad ji labai sėkminga... Globos centro specialistės mano, kad bendravimas, šeimomis yra labai reikalingas, palaikant pačias šeimas, skleidžiant visuomenėje globos idėją. G. Černiauskienė paaiškino, kad globėjams netrūksta seminarų, konferencijų, įvairių mokymų. Bet nemažiau svarbus ir bendravimas neformalioje aplinkoje, tarp šeimų, kad būtų galima pasidalinti patirtimi, pasidžiaugti vieni kitų pasiekimais, pasisemti žinių, praktinių įgūdžių... Todėl labai sveikintina Globos centro iniciatyva surengti tokį neformalų pasibuvimą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą