Dvidešimtasis koncertas „Stiprus, kai tu šalia“: sausakimša salė ir bisas jungtiniam chorui (foto) (1)

Publikuota: 2019-11-18 Kategorija: Renginiai
Dvidešimtasis koncertas „Stiprus, kai tu šalia“: sausakimša salė ir bisas jungtiniam chorui (foto)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Ingos Valinskienės ir koncerto dalyvių daina „Žvaigždė“ kartota dukart.

Lapkričio 15-ąją rokiškėnai buvo pakviesti į tradicinį, jau devintąjį kartą mūsų mieste rengiamą koncertą „Stiprus, kai tu šalia“. Jame kartu su scenos žvaiždėmis pasirodė neįgalieji artistai, vaikų globos namų auklėtiniai. Tradiciškai šis koncertas sutraukia minias žiūrovų: ir šiemetinis koncertas buvo ne išimtis. Daugelis kartu su dainininkais traukė žinomas dainas, o Ingos Valinskienės ir jungtinio visų atlikėjų choro daina „Žvaigždė“ buvo pakartota net du kartus.


Jau vos įžengus pro Kultūros centro duris, žiūrovai buvo pasitinkami dovanomis: Skemų socialinės globos namų kalendoriais bei globotinių pintomis apyrankėmis. Kiek darbo, rūpesčio, pastangų buvo įdėta pinant šias mielas dovanas. O jų juk reikėjo daugiau nei septynių šimtų, kad kiekvienam žiūrovui ir šventės dalyviui jos primintų apie šią unikalią dieną.
Tokia apyrankė puošė ir ilgamečio šio renginio globėjo, jo ekselencijos Panevėžio vyskupo emerito Jono Kaunecko riešą. Vyskupas, sveikindamas šventės dalyvius, kalbėjo apie neįgalių žmonių stiprybę, sveikiesiems duodamas pamokas. Ir priminė apie rūpestį jais: kad ir už porą dešimčių eurų tiesiog nupirkti radijo imtuvą, kuris praskaidrintų žmogaus kasdienybę, kviestų jį maldai...
Kiti sveikinusieji atvežė renginio šeimininkui – Skemų socialinės globos namų direktoriui Gintarui Girštautui ir jo šauniam kolektyvui – gausybę padėkų ir linkėjimų. Dėkoti yra už ką: šiemet šis koncertas jau dvidešimtasis. Jo estafetę iš Panevėžio perėmę Skemų socialinės globos namai surengė jau devintąją šventę. Ir ją suorganizuoti nebuvo taip lengva: teko taikytis prie scenos žvaigždžių įtempto grafiko. Ir jiems šis koncertas svarbus: vieni atlėkė tiesiai iš oro uosto, kiti, vietoj poilsio prieš kelionę į svečias šalis, rinkosi dalintis sceną su neįgaliaisiais žmonėmis.
O socialinės globos namų globotiniai, vaikų namų auklėtiniai savo koncertinius numerius repetavo jau nuo liepos. Numeriai žavėjo nesumeluotomis emocijomis, nuoširdumu. Todėl ir žiūrovai kiekvieną sutiko šiltais plojimais, salė skendėjo žiburėlių jūroje, o smagesnes dainas lydėjo plojimai, lingavimai, patrepsėjimai.
Šilčiausiai, žinoma, buvo sutikti Obelių vaikų globos namų auklėtiniai, su dainininku ir aktoriumi Marntu Jankavičiumi atlikę dvi nuotaikingas dainas, papuoštas šokiais ir subtilia vaidyba.
Dainininkas Radži džiugino publiką kartu su šauniaisiais Panevėžio Algimanto Bandzos socialinių paslaugų kolektyvo pritariančiaisiais vokalais ir žaviais šokėjais.
Daug emocijų įplieskė ir „Bix“ būgnininko Gintauto Gascevičiaus vadovaujama mušamųjų grupė. Šiltomis, jaukiomis dainomis žavėjo„etatiniai“ ir jau spėti pamilti koncertų dalyviai. O štai „Baltojo kiro“ hitas „Lūpytės“ kartu buvo dainuojamas ir salės.
O paskutinieji į sceną įžengę Skemų socialinės globos namų solistai ir šokėjai ir trankiais kanti ritmais, ir jautria lyrika džiugino kartu su Inga Valinskiene. O jos hitui „Žvaigždė“ atlikti į sceną buvo pakviesti visų trylikos koncerte dalyvavusių kolektyvų žmonės. Ir šią dainą, publikos pageidavimu, išreikštu griausmingais plojimais, teko dainuoti net du kartus.
Lina DŪDAITĖ-KRALIKIENĖ

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą