„Auksinio proto“ žaidime – arši kova dėl lyderystės ir laikinas dislokacijos pakeitimas (0)

Publikuota: 2020-09-30 Kategorija: Renginiai
„Auksinio proto“ žaidime – arši kova dėl lyderystės ir laikinas dislokacijos pakeitimas
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Atkaklioje kovoje pergalę dviejų taškų persvara iškovojo „Perspektyvūs“

„Auksinio proto“ keturioliktojo sezono ketvirtasis žaidimas buvo įdomus ir įtemptas. Antrajame iš penkių žaidimo turų lyderiais tapę „Perspektyvūs“ iki pat paskutiniojo turo nežinojo, ar ant kulnų minantiems naujokams DVI pavyks juos pavyti. Kortas žaidime turėjo pakeisti bonus klausimai, už kuriuos duodama gerokai daugiau taškų. Tačiau abi komandos teisingai atsakė į aštuoniais taškais įvertintą bonus klausimą apie leprozoriumą Klaipėdoje. Visgi antrajame ture įgytos persvaros „Perspektyviems“ pakako aplenkti varžovus.

Vėl trūko jaunimo

Žaisti „Auksinio proto“ šįsyk susirinko keturios komandos iš penkių. Trūko jaunimo, nes nemažai „Rūsio“ žaidėjų prisidėjo prie kandidatų į Seimą debatų rengimo. Taigi, jie jau praleido antrąjį žaidimą iš eilės. Išretėjusios buvo ir „Rodamkių ir tūzų“ gretos: jų garbę gynė vienintelis žaidėjas. Likiusios ekipos rinkosi ganėtinai gausiai.

Pirmasis etapas, skirtas bendriesiems klausimams, geriausiai sekėsi „Perspektyviems“ ir DVI: surinkę po 12 taškų, šios ekipos išsiveržė į lyderius. Po žaidimo paaiškėjo, kad žaidimo baigtį lėmė antrojo turo, skirto paukščiams, rezultatai: jis geriausiai sekėsi „Jau sugalvojom“, surinkusiems net 14 taškų, dviem nuo jų atsiliko „Perspektyvūs“. Jie šiame ture nuo DVI, surinkusių 8 taškus, atitrūko keturiais taškais. Trečiasis turas, tradiciškai skirtas JAV, geriausiai sekėsi DVI ir „Jau sugalvojom“, surinkusiems po 18 taškų, o lyderiai „Perspektyvūs“ gavo tik 16, ir leido DVI juos prisivyti: komandas skyrė tik du taškai. Ketvirtasis turas buvo skirtas Lietuvos vietovėms. Įtampa augo, kadangi nė viena komandų iki tol nebuvo išnaudojusi bonus klausimo galimybės. O šiame ture jis vertintas aštuoniais taškais. Ar kuri ekipų surizikuos laukti paskutiniojo turo ir galimybės laimėti net 10 papildomų taškų? Suskaičiavus taškus paaiškėjo, kad bonus klausimą šiame ture teisingai atsakė abi lyderės – „Perspektyvūs“ ir DVI, ir abi surinko po lygiai – po 20 taškų. Klausimas buvo pakankamai sudėtingas: ką XIX a. pabaigoje Klaipėdos miesto parke 2,5 ha plote įkūrė Robertas Kochas. Tas objektas, nors ir užėmė 2,5 ha plotą, buvo skirtas labai mažam žmonių skaičiui, ir buvo nugriautas tik 1944 m. Klausta, kokiems žmonėms tai buvo skirta. Teisingas atsakymas – R. Kochas įkūrė leprozoriumą, kompleksą, skirtą raupsuotiesiems.

Ir penktąjį turą abi lyderės sužaidė vienodai – surinko po 16 taškų. Taigi, surinkę 74 taškus, žaidimą laimėjo „Perspektyvūs“, su 72 taškais antri liko DVI, o trečiąją vietą užėmė „Jau sugalvojom“ su 64 taškais. Pagarbos ir pagyrimo nusipelno ir „Rodamkių ir tūzų“ vienintelis žaidėjas: jis be niekieno pagalbos surinko 34 taškus.

Nuo kito antradienio – į tautodailės galeriją

Nuo kito antradienio „Auksinio protas“ žaidimas laikinai išsikrausto iš rajono savivaldybės. Kaip informavo šio žaidimo organizatorius ir vedėjas Rokiškyje Gintautas Lungys, taip nutiko dėl Seimo rinkimų. Mat kitą antradienį savivaldybės pirmojo aukšto salėje jau dirbs rinkimų komisija, čia vyks išankstinis balsavimas.

Priimti žaidėjus sutiko Tautodailės galerija. Joje ekipos žais mažiausiai du antradienius, nes po Seimo rinkimų pirmojo turo savivaldybės pirmojo aukšto salė dar taip pat bus užimta.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video