Apie tai, kas dažnai nepatenka į pirmuosius puslapius (0)

Publikuota: 2018-10-12 Kategorija: Renginiai
Apie tai, kas dažnai nepatenka į pirmuosius puslapius

Kamajų šv. Kazimiero parapijai geriausiai tiktų apibūdinimas – ji kitokia. Kitokia drąsiomis mintimis, idėjomis, nebijanti iššūkių. Kuriuos kiekvienai parapijai, kiekvienam tikinčiajam kelia šis unikalus laikmetis. Aplankius įdomius jos renginius, parodas dažnam kyla klausimas – argi galima to tikėtis provincijoje? Kamajų šventės proga ji kiekvienam dovanoja unikalius renginius ir patirtis: duris atvers bažnytinio meno lobynai, o įspūdingi šventės svečiai – Šiaulių kamerinis choras „Polifonija“ bei grigališkojo choralo giedotojai suteiks unikalią galimybę prisiliesti prie bažnytinės ir klasikinės muzikos tradicijų.

Apie žmogaus talentą
ir darbą
Bažnytinio meno paroda mažytėje koplytėlėje. Plytų ir akmenų asketiškame fone visu grožiu atsiskleidžia unikalūs liturginiai drabužiai. Kiek daug pastangų, žmogiškosios širdies ir kruopštaus darbo valandų įdėta į tuos preciziškus siuvinėjimų dygsnius! Kokia didybe kalba liturginiai reikmenys, atverstos maldaknygės! Kiekvienas eksponatas parinktas kruopščiai ir tikslingai. Kiekvieno jų paskirtis ir istorija unikali. Mažoje erdvėje dėmesio neblaško kasdienybės šurmulys. Čia užeinant jis lieka už durų. Kaip ir laikas. Kad tyloje būtų galima pajusti katalikiškojo „ora et labora“, – melskis ir dirbk prasmę. Kur žmogaus talentas ir darbas skirtas Viešpaties didybei šlovinti.

Apie laiką
sielai prabilti
Didžiuliu įvykiu tapusi Sintezė šiemet jau atsisveikino su Kamajų parapijos lankytojais. Tačiau kalbėti apie parapijos veiklas apeinant ją, vadinasi, nepasakyti nieko. Ji buvusiai klebonijai suteikė gyvasties ir spalvų. Įeinant pro jos duris, už durų paliekamas laikas. „Sintezė“. Čia ir dabar. Mat tik tai, kaip sako Sintezės autorius kunigas Andrius Šukys, čia ir dabar tėra vienintelis realus laikas. O juk taip skubama iki to paslaptingojo „tada jau pagyvensiu“: baigsiu studijas, užauginsiu vaikus, išeisiu į pensiją. Taip ir šuoliuojama per gyvenimą, į tą pilnatvę, kuri taip niekada ir neateina. Sintezė – proga bent trumpam išjungti tą beprasmį lėkimą į ateitį, ir pajusti dabarties akimirkos grožį bei prasmę.
Trijuose ekranuose – nuotraukos, kurias laikas nuo laiko pakeičia trumpi, bet tikslūs, it chirurgo skalpeliu įrėžti kunigo Andriaus Šukio apmąstymai: atkeliavę iš patirties, publikacijų, eilių. Sielos chirurgija, sielos kalibravimas. Vaistas nuo telefono, skubėjimo, kasdienybės. Ir vaizdai trijuose ekranuose bėga, visiškai ištirpdydami laiko pojūtį. Dar kurį laiką jį galima skaičiuoti pagal tylią, džiazuojančią trimito melodiją. Vėliau ir ji ištirpsta tyloje. Tyloje, kuri šiandieną yra tapusi baisiausiu žmonijos priešu.  Tačiau palikus erzelį, skubėjimą, kakofoniją už durų, pamažu kalbėti ima siela...

Apie kultūros lobius
O Kamajų bažnyčia savaitgalį taps meno mylėtojų traukos centru. Šeštadienį 18 val. po jos skliautais skambės Šiaulių kamerinio choro „Polifonija“ atliekami klasikinės muzikos šedevrai.
Sekmadienį 11 val. šv. Mišiose grigališkasis choralas leis patirti krikščionybės ir Europos ankstyvųjų amžių kultūros atmosferą. Giedos Biržų grigališkojo choralo grupė. Taip pat svečiuosis ir Schola Gregoriana Vilnensis vadovas Dainius Juozėnas.
Taigi, aktyvi ir intensyvi Kamajų parapijos bendruomenės parengta šventinė programa nudžiugins daugelį kamajiškių ir šventės svečių. Tereikia nepraleisti progos pažinti šią veiklią, iniciatyvia bendruomenę, patyliukais darančią didelius darbus.
„Rokiškio Sirenos“ inform.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą