Unikalus projektas „Nematoma paveikslo pusė“ Rokiškio krašto muziejuje (0)

Publikuota: 2020-01-03 Kategorija: Renginių anonsai
Unikalus projektas „Nematoma paveikslo pusė“ Rokiškio krašto muziejuje
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio krašto muziejus

Sausio mėnesį septyniuose Lietuvos regionų muziejuose, tarp jų ir Rokiškio, pradedamas unikalus projektas „Nematoma paveikslo pusė“. Tai – ciklas parodų, kuriose pristatomi paveikslai iš muziejų fondų ir jų tyrimų vaizdai, atlikti pasitelkiant ultravioletinius, infraraudonuosius ir rentgeno spindulius.

Projektas „Nematoma paveikslo pusė“ skirtas supažindinti muziejų lankytojus su dalimi meno kūrinių technologinių tyrimų, kurie Lietuvoje atliekami jau kelis dešimtmečius. Fiksuojant paveikslų vaizdus infraraudonųjų, ultravioletinių ir rentgeno spindulių diapazone bei juos derinant su plika akimi matomu vaizdu galima pamatyti daugybę skirtumų ir pažvelgti į gilesnius, plika akimi nematomus kūrinio sluoksnius, pasakojančius savitą kūrinio istoriją.

Senieji paveikslai nuo sukūrimo momento iki šių dienų paprastai būna patyrę nemažai pokyčių – restauravimų, atnaujinimų, pertapymų, formato pakeitimų ir kitų, tačiau apie juos paprastai žino tik specialistai. Vis dėlto tai yra ir neatsiejama mūsų paveldo istorijos dalis, o ir patys skirtingose spektro srityse užfiksuoti vaizdai yra savotiškai įdomūs vizualiai. Kviečiame lankytojus pasijusti tyrinėtojais ir pasinerti į nematomos mūsų kultūros paveldo istorijos gelmes.

Sausio 8 d. tokia paroda atidaroma Šiaulių „Aušros“ muziejuje, Chaimo Frenkelio viloje; sausio 9 d. – Pasvalio krašto muziejuje; sausio 15 d. – Šilutės Hugo Šojaus muziejuje; sausio 16 d. – Rokiškio krašto muziejuje; sausio 22 d. – Žemaičių muziejuje „Alka“, Telšiuose; sausio 24 d. – Kretingos muziejuje; sausio 28 d. – Lazdijų krašto muziejuje.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą