Tarptautinis vokalinės muzikos konkursas „Lėkime dainų sparnais” (0)

Publikuota: 2019-04-15 Kategorija: Renginių anonsai
Tarptautinis vokalinės muzikos konkursas „Lėkime dainų sparnais”

Devintąjį kartą 2019 m. balandžio 25 d. 11 val. Rokiškio kultūros centro mažojoje salėje vyks Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos ir Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centro organizuojamas tarptautinis vokalinės muzikos konkursas „Lėkime dainų sparnais”, į kurį suvažiuos jaunoji karta ne tik iš Lietuvos miestų bet ir iš užsienio šalių, puoselėjančių dainavimo žanrą, skatinančių gabių vaikų ir jaunimo kūrybinę saviraišką bei sceninę patirtį, artinančių juos prie liaudies muzikos ištakų.

Dainavimo mokytojos Redos Kazlauskienės teigimu, tarptautiniame vokalinės muzikos konkurse dalyvaus apie 200 dalyvių nuo 5 iki 18 metų – solistų, mažųjų ansamblių (duetų, tercetų), ansamblių (ne daugiau 12 dainininkų). Dalyviai bus skirstomi į 4 amžiaus grupes. Šį kartą didžiausia – pradinukų grupė nuo septynių iki dešimt metų.

Reikalavimuose – viena liaudies daina a`cappella (galimas pritarimas ritminiais instrumentais, tačiau melodinių naudoti negalima) ir laisvai pasirinkta daina (pritarimas tik grojant gyvai, fonogramų naudoti negalima).

Konkurso nuostatuose rašoma, kad dalyviai bus vertinami pagal savitumą, intonacinį tikslumą, sceninę kultūrą, artistiškumą, kūrinio atlikimo meninį lygį, programos originalumą, bendravimą su žiūrovais.

Ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos bei Baltarusijos

Pasak R. Kazlauskienės, konkurse išvysime dainininkus iš užsienio šalių – Latvijos, Baltarusijos bei Lietuvos miestų – Kupiškio, Biržų, Rokiškio, Anykščių, Panevėžio, Švenčionėlių, Vilniaus, Palangos.

„Bus renkami laureatai – geriausiai pasirodžiusieji kiekvienos grupės dainininkai, juos rinks vertinimo komisija: komisijos pirmininkė – Gintarė Skėrytė – dainininkė, Vilniaus m. chorinio dainavimo mokykloje „Liepaitės“ mokytoja ekspertė,  komisijos nariai: Žydrūnė Pilkauskienė, laikinai einanti direktoriaus pareigas Panevėžio muzikos mokykloje, mokytoja metodininkė, Nijolė Mateikienė – Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos mokytoja metodininkė, Jolanta Stumbrienė – Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos mokytoja metodininkė, Rasa Bimbienė – Rokiškio raj. Obelių gimnazijos muzikos mokytoja metodininkė. Jie bus apdovanoti laureato diplomais ir Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos įsteigtomis atminimo dovanomis. Dėmesys bus skiriamas ir mokytojams, ir koncertmeisteriams, jie gaus Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo skyriaus padėkas ir asmenines dovanėles.  Norėčiau pabrėžti, kad apdovanoti bus visi – nuskriaustų nebus. Norime skatinti visus jaunuosius dainininkus, juolab kad šiais metais Rokiškis yra Lietuvos kultūros sostinė. Prizai taip pat atspindės, kad Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė. Norime, kad visi iš Rokiškio išsivežtų kuo geresnį įspūdį ir norėtų sugrįžti,” – kalbėjo R. Kazlauskienė.

2005 metais prasidėjęs kaip rajoninis vokalinės muzikos konkursas, išaugo ir jau tapo tarptautiniu. „Apie šį konkursą sužinoma iš lūpų į lūpas – taip plečiamės. Šį kartą taip pat viešai nereklamavome, nes būtų sunku suvaldyti didelę masę – reikėtų kelių dienų.” – teigė R. Kazlauskienė.

Pasak R. Kazlauskienės, žiūrovų taip pat lauks malonios staigmenėlės, todėl kiekvienas maloniai laukiamas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą