Rajono savivaldybė greičio mėgėjams neturi ką pasiūlyti (6)

Publikuota: 2020-06-06 Kategorija: Renginių anonsai
Rajono savivaldybė greičio mėgėjams neturi ką pasiūlyti
Policijos departamento nuotr. / Policija ragina rasti vietų, kur būtų galima lenktyniauti legaliai ir saugiai.

Policijos departamentas kreipėsi į Savivaldybių asociaciją dėl bendradarbiavimo ir priemonių organizavimo, siekiant užkardyti nelegalių lenktynių organizavimą. Policija siūlo įrengti lenktyniavimui saugias vietas. Rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas teigė, kad apie šią iniciatyvą žino. Tačiau greičio mėgėjams rajono savivaldybė neturi ko pasiūlyti.

Policija siūlo rasti saugių vietų

Pastaruoju metu šalyje stebimas nelegalių lenktynių, kurių metu kyla pavojus žmonių sveikatai, gyvybei bei turtui, skaičiaus augimas. Policija, užtikrindama saugų eismą, organizuoja priemones, kuriomis siekiama identifikuoti tokių lenktynių dalyvius ir juos patraukti teisinėn atsakomybėn.

Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad nelegalios lenktynės populiarios, ypač tarp jaunų vairuotojų, o bausmių dydžiai ne visada daro įtaką šių asmenų elgesio pokyčiams. Todėl, policijos nuomone, žmonių noras rungtyniauti šia forma bei bausmių neefektyvumas suponuoja valstybės ir savivaldybių institucijoms pareigą sudaryti sąlygas žmonėms tai daryti legaliai bei saugiai.  

Policijos nuomone, siekdami išvengti skaudžių pasekmių ir atsižvelgdami į žmonių, norinčių lenktyniauti automobiliais, norus, būtų tikslinga savivaldybėse numatyti (įrengti) lenktyniavimui saugias vietas (tinkama lenktynių trasa ir kelio danga, dalyvių instruktavimas bei priežiūra, saugios vietos žiūrovams, medicinos atstovo dalyvavimas ir pan.).

Pareigūnai tikisi, kad žmonės, turėdami galimybę lenktyniauti saugiai ir legaliai, rinksis tokią lenktynių formą, o ne nelegalias lenktynes.

Rajono savivaldybė neturi tinkamų kelių atkarpų

Pasak rajono savivaldybės direktoriaus Andriaus Burnicko, apie policijos iniciatyvą jis girdėjo iš žiniasklaidos. Greičio mėgėjai su prašymu įrengti trasą nesikreipė. „Mes ne kažką galėtume jiems ir pasiūlyti“, – atvirai atsakė savivaldybės administracijos direktorius.

Pasak pašnekovo, lenktynėms reikalinga ilga tiesi gatvė ar kelias su gera danga. Tokių savivaldybės jurisdikcijoje maža. „Pirmiausia, reikia tiesios ilgos atkarpos, su gera asfalto danga. Pas mus tokių atkarpų maža. Be to, tie keliai, kuriuose jos yra, yra ne savivaldybės žinioje. Taigi, skirti tokių vietų mes negalime“, – sakė pašnekovas.

Pasak jo, tikriausiai rajone tokios trasos ir poreikis nėra didelis. „Bent jau kol kas į mus niekas nesikreipė. Todėl detaliau šio klausimo ir nesvarstėme. Jei kažkas kreiptųsi, tuomet ir galvotume, ką galime pasiūlyti. Kol kas apsvarstėme kelis variantus, tačiau, kaip minėjau, keliai, kurie būtų tam galbūt tinkami, yra ne mūsų žinioje“, – sakė A. Burnickas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą