Neprabėkit pro šalį, pasigrožėkite restauruotomis langinėmis (1)

Publikuota: 2020-09-17 Kategorija: Renginių anonsai
Neprabėkit pro šalį, pasigrožėkite restauruotomis langinėmis
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Restauruotas langines galės apžiūrėti rokiškėnai.

Rugpjūčio pradžioje dvylika teptuko meistrų ėmėsi gaivinti seniausias, laiko ir vėjų, lietaus, saulės nugairintas langines. Jos netrukus papuoš Respublikos gatvės namus, o kol kas rokiškėnai turi puikią progą jomis pasigrožėti iš arčiau.

„Jau 16-asis pleneras, jau 16 metų renkasi dailininkai į langinių tapymo plenerus. Ryškios, lengvos, baltiškais, liaudiškais ar moderniais ornamentais išpieštos, tapytos langinės puošia Rokiškio miesto veidą ir kviečia neskubriu žingsniu pasivaikščioti miesto gatvėmis, ieškant pasislėpusių meno kūrinių.
Seniausios langinės, veikiamos saulės, lietaus, šalčio, išbluko, todėl nuspręsta jas restauruoti, t.y., atnaujinti, perpiešti. Langinių „restauratorių“ plenero organizatorius – visuomeninė organizacija „Tyzenhauzų paveldas“. Langinių restauravime dalyvavo ir profesionalūs dailininkai ir mėgėjai – iš viso 12 teptuko meistrų. Langinės atgimė ar buvo nutapytos naujai ir, kaip jau įprasta, bus parodytos miestelėnams ir svečiams per Rokiškio miesto gimtadienį. Rugsėjo 18-20 dienomis prie Rokiškio krašto muziejaus pietinės oficinos bus eksponuojamos šių metų plenero metu tapytos langinės“ – taip rokiškėnus grožėtis langinėmis kviečia Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos centras.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video