Liepos 10-ąją Neatlygintinos kraujo donorystės turas per Lietuvą (6)

Publikuota: 2019-07-09 Kategorija: Renginių anonsai
Liepos 10-ąją Neatlygintinos kraujo donorystės turas per Lietuvą

Minint Pasaulinę kraujo donoro dieną, tradicinė Nacionalinio kraujo centro iniciatyva – kraujo donorystės turas per Lietuvą atvyksta į Rokiškį.

Trečiadienį, liepos 10 dieną, nuo 12:00 iki 19:00 valandos visi rokiškėnai laukiami Nepriklausomybės aikštėje.

Šių metų turas jau dešimtasis, jubiliejinis. Jo metu Nacionalinio kraujo centro komanda ketina aplankyti 14 miestų. Kiekviename iš jų vyks šventinės kraujo donorystės akcijos, kuriose žmonės aukos kraujo, turės galimybę dalyvauti įvairiose veiklose: vyks viktorinos, koncertai, o vaikai bendraus su linksmuoliu šventės personažu – Lašeliuku.

„Įnešk gyvybės – auginkime gyvybės medį kartu!“, – tokiu šūkiu turo organizatoriai kviečia auginti simbolinį gyvybės medį. Kiekvienas kraujo padovanojęs žmogus nuo savęs „išaugins“ po žiedą, simbolizuojantį išgelbėtą gyvybę.

Pasaulinė kraujo donoro diena – tai proga ne tik padėkoti savanoriams kraujo donorams, bet ir nedrįstančius, abejojančius supažindinti su donorystės misija ir pakviesti prisijungti prie gausios donorų šeimos.

„Dažnas mūsų donoras, aukodamas kraujo, tai atlieka jausdamas pilietinę pareigą, tačiau dar labiau nustemba sužinojęs, kad donorystės reikšmė iš tiesų yra milžiniška – tokiu būdu gali būti išgelbėjamos net trijų žmonių gyvybės!“, – primena laikinoji Nacionalinio kraujo centro vadovė Ignė Klangauskienė.

Šių metų kraujo donorystės turą globoja 100-ąjį įkūrimo jubiliejų mininti Lietuvos šaulių sąjunga.

Renginio metu Nepriklausomybės aikštėje nuo 17 val. vyks kraujo donorų, davusių kraujo 20, 30 ir daugiau kartų apdovanojimai. Jiems ir visiems apsilankiusiems vyks gyvo garso koncertas, padėkota Nacionalinio kraujo centro partneriams.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą