Kviečia dalyvauti pėsčiųjų žygyje „Mirties kelias“ (0)

Publikuota: 2021-07-20 Kategorija: Renginių anonsai
Kviečia dalyvauti pėsčiųjų žygyje „Mirties kelias“
Rokiškio krašto muziejaus nuotr. / Pėsčiųjų žygyje

2021 m. minime holokausto pradžios Lietuvoje 80-metį, kurio metu nuo 1941 iki 1944 m. buvo nužudyta per 190000 žydų tautybės Lietuvos piliečių, tai sudarė apie 96 proc. visos Lietuvos žydų bendruomenės. Holokausto šmėkla neaplenkė nei vieno Lietuvos miesto, miestelio ar kaimo, kuriame buvo įsikūrusios žydų bendruomenės. Holokausto siaubus patyrė ir Rokiškio krašto žydai.

Rokiškio laikinoji žydų koncentracijos stovykla buvo įkurta 1941 m. liepos pradžioje šalia Rokiškio dvaro. Čia daugiausia buvo kalinami darbingo amžiaus vyrai. Į koncentracijos stovyklą žydai buvo varomi iš visos Rokiškio apskrities.

1941 m. rugpjūčio 15 – 16 d.  koncentracijos stovykla buvo likviduota.  Netoli Rokiškio esančiame Velniaduobės miške, prie Bajorų kaimo, buvo nužudyti 3207 žmonės, iš jų 3200 žydų tautybės. 

Kita laikinoji žydų koncentracijos stovykla buvo įkurta šalia Antanašės dvaro (Obelių sen.), kur buvo kalinami pagyvenę vyrai, moterys ir vaikai. Laikinoji stovykla likviduota rugpjūčio 25 d. Tą dieną netoli dvaro esančiame Degsnynės miške buvo nužudyta 1 160 žmonių. 

2021 m. rugpjūčio 16 d. 15 val. kviečiame prisiminti holokausto tragedijos aukas, pagerbiant jas dalyvaujant pėsčiųjų žygyje „Mirties kelias“. Mirties kelias tai kelias nuo Rokiškio dvaro, kur veikė laikinoji žydų koncentracijos stovykla, iki Velniaduobės miško, kuriuo grupėmis po 200 asmenų, buvo varomi pasmerktieji į egzekucijos vietą.

Žudynių vietoje bus skaitomi istoriniai dokumentai, nužudytųjų Rokiškio apskrities žydų vardai.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video