Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Rokiškyje (2)

Publikuota: 2021-03-09 Kategorija: Renginių anonsai
Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Rokiškyje
Organizatorių nuotr. / Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Rokiškyje

Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Rokiškyje.

Prieš 31 metus drąsi svajonė ir žodžiai „Lietuva bus laisva!“ virto tikrove.

Ar kada susimąstėt kokios spalvos yra Lietuva? Kas nudažo ją? Ar aukštas dangus, ar ežerų akys, jaunuolynai. Kokios spalvos yra mūsų Nepriklausomybė? Ji negali būti be spalvos, ji įvairiaspalvė. Jaunimas mato ją šviesią, aiškią, vyresniems ji atrodo pilkesnė, su raudonos spalvos dryžiais, o kažkam ji atrodo visai tamsi.

O juk  Lietuva – tai  mūsų namų spalvos, jaukių, šiltų, jaukių, šiltų, dideliais langais, atvirais saulei. Panašiai atrodo ir mūsų Nepriklausomybė, į kokios spalvos dažus  mes pamerkiam savo teptukus ir kaip visi kartu spalvinam ją – tokia ji ir yra...

Tad kviečiame Kovo 11 dieną būti kartu ir   šventinę programą stebėti Rokiškio kultūros centro feisbuko paskyroje.

12 val. Tiesioginė transliacija  „Rokiškio Sirenos“ feisbuko paskyroje iš Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios – Šventos mišios už Tėvynę.

Šventinę programą kviečiame stebėti Rokiškio kultūros centro feisbuko paskyroje.

13 valandą  SVEIKINIMO ŽODIS  LIETUVAI nuskambės tiesioginėje transliacijoje iš Sąjūdžio aikštės. Iškilmingą trijų Baltijos sesių vėliavų pakėlimą palydės Lietuvos himnas (solistė Rasa Šakalienė, fleita Andrius Juozapavičius, Rudolfo Lymano muzikos mokykla). Kartu suplėvesuos ir pirmosios pasaulyje valstybės, pripažinusios Lietuvos Nepriklausomybę – Islandijos – vėliava. Ceremonijoje dalyvaus Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas. Video sveikinimus išgirsime iš Latvijos ir Estijos: miestai partneriai Cesis ir Tapa džiaugsis kartu su mumis.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios kuopos kariai atliks iškilmingą trijų šūvių salvę: „Už Tėvynę“, „Už laisvę“, „Už Lietuvos žmones“.

13.20 Nepriklausomybės Akto signataro Egidijaus Klumbio prisiminimai apie žingsnius į Nepriklausomybę Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose feisbuko paskyroje. 

13.40 Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos mokinių tarybos sveikinimas TŪBELIEČIAI LIETUVAI – jaunų žmonių, jaunų širdžių, žodžiai laisvei.

14 val. Meninė kompozicija ŠVĘSK LAISVĘ, ROKIŠKI, kurioje išvysime operatoriaus Dariaus Baltakio unikalių filmuotų vaizdų, parasparnių klubo „Pūga“ archyvinę medžiagą  bei  poezijos ir muzikos dermę  (režisierė Vida Burakovienė). Kovo 11 dienos Nepriklausomybės Aktą skaitys rokiškėnai iš skirtingų miesto vietų. Rokiškio kultūros centro  Kompozicijoje dalyvauja Vaikų teatras „Grįžulo Ratai“, atlikėjos  kraštietės Martyna Janulionienė (JAV, Pensilvanija) ir Karolina Bimbaitė (Vilnius), Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinio mokytojas Egidijus Kundrotas, aktorius Linas Pauliukas.

Nuo kovo 11 iki 14 dienos  – šviesos ir vaizdo instaliacija MIESTUI  Sąjūdžio aikštėje (autorius Sigitas Daščioras). 

Įsiamžinkite, nusifotografuokite eidami Sąjūdžio aikšte, juk tai mūsų visų istorija, kuriama šiandien.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video