Ketvirtadienį „Eglių slėnyje“ - dokumentinė poema „Sengirė“ (3)

Publikuota: 2020-08-12 Kategorija: Renginių anonsai
Ketvirtadienį „Eglių slėnyje“ - dokumentinė poema „Sengirė“
Organizatorių nuotr. / Rugpjūčio 13-ąją „Eglių slėnyje“ - dokumentinė poema „Sengirė“

Kino vakarai „Eglių slėnyje“ po rugpjūčio dangumi sugrįžta! Kviečiame į NEMOKAMUS kino vakarus EGLIŲ SLĖNYJE (prie Rokiškio kultūros centro).

*Esant blogam orui filmai bus rodomi Kultūros centro didžiojoje salėje.

Rugpjūčio 13 d. 21:30 val. SENGIRĖ

Dokumentinė poema
Operatorius ir režisierius: Mindaugas Survila
Scenarijaus autoriai: Mindaugas Survila, Gintė Žulytė
Prodiuseriai: Mindaugas Survila, Gintė Žulytė, Radvilė Šumilė
 
Trukmė: 1 val. 25 min.

Sengirė yra vieta, kurioje ne tik ištirpsta laiko ribos, bet ir viskas, kas egzistuoja, stiebiasi į amžinybę. Šis filmas nufilmuotas paskutiniuose išlikusiuose senosios girios plotuose Lietuvoje. Poetiškas, netipiškas filmas apie gamtą kviečia žiūrovus į begalinę kelionę. Pradedant nuo miško brūzgynų iki vilkų urvų, kylant aukštyn į juodųjų gandrų lizdus ir neriant gilyn į povandeninius miškus, ir sugrįžtant į pakraštį miško, kur gyvena žmogus. Čia nėra jokio užkadrinio balso, tik beveik apčiuopiami, stiprūs girios ir jos gyventojų garsai bei kamera užfiksuotos magiškos akimirkos.

Į senąsias Lietuvos girias bei jų gyventojus jautriai žvelgianti „Sengirė“ tapo 2018-ųjų lietuviško kino fenomenu. Filmas apdovanotas 8 tarptautiniais ir 2 nacionaliniais kino apdovanojimais „Sidabrinė gervė“, o pristatydamas filmą režisierius aplankė per 35 tarptautinius festivalius nuo Sidnėjaus iki Niujorko.

„Kur benukeliaučiau, „Sengirė“ beveik visur buvo sutinkama pilnose salėse. Man pačiam buvo atradimas, kad žmonės gyvenantys visiškai skirtingomis sąlygomis (ar kur nors Sibiro miškuose, ar sausakimšame Niujorke, ar Biržų rajone) filmą perskaito labai panašiai. Matyt mes vis dar turime iš senovės išlikusį pajautimą“, – teigia filmo režisierius Mindaugas Survila.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video