Kamajuose – susitikimas su kunigu Antanu Saulaičiu (0)

Publikuota: 2019-11-07 Kategorija: Renginių anonsai
Kamajuose – susitikimas su kunigu Antanu Saulaičiu
L. Dūdaitė-Kralikienė / Kunigas Antanas Saulaitis.

Kunigas Antanas Saulaitis puikiai žinomas ne tik tikintiesiems. Subtiliu, taikliu humoru, aštriomis ir tiksliomis įžvalgomis apie šiandieninę Lietuvos visuomenę, jos skaudulius ir viltis. Kunigas jėzuitas A. Saulaitis – ne tik religinės, bet ir pasaulietinės žiniasklaidos mėgiamas pašnekovas. Rokiškio rajono žmonės šiemet jau turėjo progą pasidžiaugti susitikimu su šiuo dvasininku Salose, o dabar kviečiami lapkričio 10 d. į Kamajų šv. Kazimiero bažnyčią, kur 11 val. bus aukojamos šv. Mišios, o 12 val. bendruomenės namuose vyks kunigo A. Saulaičio knygos „Kaip pradėti tikėti“ pristatymas.

Knyga „Kaip pradėti tikėti“ yra svarbi tuo, kad ji paliečia jautrią tikėjimo šeimoje temą. Kurią mūsų visuomenė vis dar linkusi atsargiai apeiti. Jei anksčiau tikėjimo, nors ir liaudiškojo, tradicijos visgi buvo perduodamos šeimoje iš kartos į kartą, tai keičiantis visuomenei, didėjant atotrūkiui tarp kartų, netgi toks tikėjimo mokymas tampa fragmentišku, proginiu, tęsiančiu „sutvarkyto“ kataliko: kantriai atlankusio tikybos pamokas, priėmusio Atgailos, Eucharistijos ir Sutvirtinimo sakramentus, ir iki Santuokos sakramento faktiškai dingusio iš bažnytinio gyvenimo, ugdymo tradicijas. Bėda ta, kad daugelis jaunų šeimų, pačios išaugusios tokio fragmentiško tikėjimo terpėje, net ir norėdamos, ne visuomet moka ir gali ugdyti tikėjimą šeimoje, pradedant nuo pačių mažiausiųjų.

Didžiulę vaikų ir jaunimo sielovadininko patirtį turintis kunigas A. Saulaitis stengiasi užkamšyti šią spragą. 2009-aisiais pasirodė pirmoji jo knyga, skirta vaikams, „Kaip atrodo dvasios“. Ši knyga sulaukė tokio pasisekimo ne tik mažųjų, bet ir vyresnių skaitytojų tarpe, kad šiandien jau faktiškai neįmanoma ją gauti. Todėl pribrendo laikas naujai knygai – „Kaip pradėti tikėti“. „Knygelės turinys padiktuotas vaikų. Jų klausimai suskirstyti į temas – apie Dievą, Bažnyčią, pasaulį ir kitus jiems rūpimus dalykus. Kartais net į labai panašius klausimus atsakymai išeina skirtingi, lyg nudažyti kita spalva, tačiau jie visada alsuoja meile Dievui, žmonėms ir pasauliui. Todėl jie visada skelbia tą patį ir moko to paties: Dievas yra geras ir mylintis; pasaulis yra gražus ir įdomus; žmonės yra brangūs ir verti meilės; visada verčiau rinktis tikėti gėriu ir jo siekti, o ne bijoti blogio“, – teigiama kunigo A. Saulaičio knygos pristatyme.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą