Šiemet Maltiečių sriuba – prie miesto eglutės (3)

Publikuota: 2019-12-09 Kategorija: Renginių anonsai
Šiemet Maltiečių sriuba – prie miesto eglutės
L. Dūdaitė-Kralikienė / Pernai Maltiečių sriubos ragauti kvietė Rokiškio dekanato dekanas Eimantas Novikas.

Kaip ir kasmet Rokiškio Maltos ordino savanoriai kvies miestelėnus ir svečius pasivaišinti tradicine „Maltiečių sriuba“. Šįsyk palapinė, kurioje už auką bus vaišinama gardžia sriuba, įsikurs Nepriklausomybės aikštėje, prie kalėdinės eglutės gruodžio 14 d. nuo 9.30 val.

Keliauja
„Rokiškio Sirena“ primena, kad renginys „Maltiečių sriuba“ keliauja po miestą. Prieš trejus metų sriuba vaišinta rajono savivaldybėje, prieš porą metų – bažnyčios šventoriuje, pernai – aikštėje prie turgaus. Šiemet „Maltiečių sriubos“ akcija, kaip informavo jos rengėjai, vyks Nepriklausomybės aikštėje, prie kalėdinės eglutės.
Kaip visada, „Maltiečių sriubos“ akcija turi ilgametį bičiulių būrį. Štai elektra ir kitomis renginiui būtinomis komunikacijomis pasirūpins Rokiškio miesto seniūnija. Palapinę maltiečiams tradiciškai paskolins ir pastatys Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios pėstininkų kuopos kariai.

Kodėl svarbu
Maltos ordino savanoriai rokiškėnai pasakoja, kad pasivaišinti už auką lėkštele sriubos, reiškia visų pirma solidarumą su tais, kuriuos ši sriuba pasiekia kasdien. Tai vieniši, neįgalūs, vyresnio amžiaus žmonės. Ir jiems kasdienis šilto maisto davinys svarbus keliais aspektais. Pirmiausia, nedideles pajamas gaunantys senoliai negali savęs lepinti maistu: juk didelę dalį jų pajamų „suvalgo“ komunalinės išlaidos, vaistai. Kita problema: ne kiekvienas ligotas, senas žmogus beturi jėgų gaminti sau šiltą maistą. O trečia, vienišas žmogus jaučiasi reikalingas, jei pas jį užsuka aplankyti Maltos savanoriai. Jam svarbu ne tik gardus šiltas maistas, bet ir bendravimas. Juk kai kuriems senukams savanoriai – vieninteliai svečiai ir bičiuliai.
Pernai buvo apskaičiuota, kad norint kasdien vienišam žmogui nuvežti dubenėlį sriubos, tam reikia surinkti 100 Eur sumą. Vienu kartu ši suma atrodo didelė. Bet, padalinus metams, išeitų, kad dienai tam skiriama 27 cnt. Taigi, tik 27  cnt per dieną žmogui dovanoja ne tik skanų, šiltą maistą, bet ir bendravimą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą