Gegužės 15-oji - kino diena Rokiškyje (0)

Publikuota: 2021-05-09 Kategorija: Renginių anonsai
Gegužės 15-oji - kino diena Rokiškyje
Rokiškio Sirena koliažas / Gegužės 15-oji - kino diena Rokiškyje

KINO DIENA ROKIŠKYJE

Gegužės 15 d. Rokiškio kultūros centre vyks net du kino seansai!

16.00 val. „Palma“

19.00 val. „Ugnis“

Nuo gegužės 14 dienos kino teatruose - tikrais įvykiais paremta kino juosta visai šeimai – „Palma“. Prieš 45 metus vykusi, tūkstančius žmonių sujaudinusi vokiečių aviganės Palmos gyvenimo istorija parodys, jog šalia mūsų gyvenantys keturkojai turi nepaprastai jautrią širdį ir sunkiai išgyvena praradimo jausmą. 

Palma – vokiečių aviganė, kurią lipdamas į lėktuvą palieka jos šeimininkas (akt. Janas Capnikas) ir... išskrenda „daryti“ karjeros. Šeimininko išdavystės Palma nesuprato, ji tvirtai tikėjo, kad ateis ta diena, kai jis sugrįš. Bėgo dienos, savaitės, mėnesiai, metai, lėktuvai kilo ir leidosi, bet Palma vilties neprarado. Kasdien ji lėkdavo pasitikti besileidžiančių lėktuvų, kartais  išbėgdavo tiesiai ant pakilimo tako, kartais aplodavo keleivius, bet niekada nenustojo laukti.

Netikėtas susitikimas su devynmečiu berniuku Kolia (akt. Leonidas Basovas) į vienišo šuns gyvenimą atnešė šį tą gražaus. Patyrusi skausmą ir išdavystę ji dar kartą patikėjo žmogumi! Kolia ir Palma tampa tikrais draugais, kuriuos sieja ne tik draugystė, jie turi šį tą bendro – juos abu paliko... Palmą – šeimininkas, Kolią – mama.

Po mamos mirties pirmą kartą Kolios gyvenime atsiradęs, vien apie lėktuvo piloto karjerą svajojantis tėtis (akt.Viktoras Dobronravovas), berniukui nekėlė jokio pasitikėjimo, tad vienintelė, kam jis galėjo pasiguosti, buvo Palma.

Nors bičiulius sieja ypatingas ryšys, tačiau Kolia visada troško surasti tikrąjį Palmos šeimininką … ir vieną dieną jis atsirado. Palmai tenka spręsti - pasirinkti tą, kurio tiek laukė, ar pasilikti su tuo, kuris tapo geriausiu draugu.

Tikrais įvykiais paremta kino juosta, kupina vilties, tikėjimo ir meilės, palies kiekvieną iš mūsų ir privers dar kartą susimąstyti apie itin stiprų žmogaus ir gyvūno ryšį

PALMA („ПАЛЬМА“)

PREMJERA LIETUVOJE: 2021 05 14

REŽISIERIUS:. Aleksandras Domogarovas (Александр Домогаров)

VAIDINA: Viktoras Dobronravovas („Ugnis“, „Apie ką kalba vyrai“), Leonidas Basovas, Valerija Fedorovič („Virtuvė“), Evgenja Dmitrijeva („Brolis 2“), Janas Capnikas, Vladimiras Simonovas ir kt. 

FILMO TRUKMĖ: 110 min.

ŽANRAS: šeimyninė nuotykių drama

CENZAS: V

ŠALIS: Rusija

Nuo balandžio 30 dienos kino teatruose ilgai lauktas, abejingų nepaliksiantis, naujausias filmų – „Ekipažas“, „T- 34“, „3 sekundės“ kūrėjų darbas – katastrofų trileris  -„Ugnis“ apie sudėtingą, pasiaukojantį ir pavojingą ugniagesių darbą.  Puikus režisieriaus Aleksejaus Nužnij ir ryškiausių kino žvaigždžių - Konstantino Chabenskio, Ivano Jankovskio, Stasijos Miloslavskajos, Viktoro Dobronravovo, Andrejaus Smoliakovo ir Irinos Gorbačiovos tandemas  prikaustys žiūrovus prie didžiųjų ekranų ir neleis pamiršti išgyventų įvykių ilgam.

Šalyje ugnies siautėjimas pasiekia ekstremalų lygį. Tokio dydžio gaisrų dar niekada nebuvo. Dega milijonai hektarų miško, padėtis darosi nevaldoma. Šaliai gresia ekologinė katastrofa. Gaisrai kasdien pasiglemžia vis didesnius plotus. Dauguma gaisrų siaučia sunkiai pasiekiamose, miškingose teritorijose, kuriuose gyvena žmonės... 

Priešgaisrinės apsaugos viršininkas Aleksejus (akt. Konstantinas Chabenskis) – tikras ugniagesių  „dievas“ ir pasididžiavimas. Jis pripratęs kontroliuoti aplink save viską ir visus, tame tarpe ir savo dukrą Katią (akt.S.Miloslavskaja). O ši užmezga romaną su naujoku Romanu (akt. Ivanas Jankovskis). Aleksejui nepatinka nuolat besišypsantis, prie komfortabilaus gyvenimo pripratęs ir atsipūtęs vaikinas. Gesinti šio gaisro išsiruošia patyrusi profesionalų komanda, į kurią priimamas ir Romanas. Vien tik tam, kad išvydęs, koks sudėtingas yra šis darbas, jis grįžtų atgal prie savo senojo ramaus gyvenimo ir paliktų Katią ramybėje.

Atskridus į vietą, gaisrą pavyksta užgesinti, tačiau vietinių chuliganų grupuotė tyčia vėl padega mišką, kad atvažiavusieji „miestiečiai“ ugniagesiai turėtų, ką veikti, kol kaime linksmai švenčiamos vestuvės. Dėl šios kvailystės kyla siaubingas gaisras. Ugniagesių komandos užduotis – nedelsiant imtis priemonių ir evakuoti iš gaisro židiniu tapusios gyvenvietės visus žmones, tarp jų besilaukiančią merginą bei mažamečius vaikus. Svarbi kiekviena sekundė, tačiau per vėlu. Miškų apsuptas kaimas jau skendi liepsnose.

Beprotiškos įtampos kupina kino juosta „Ugnis“, privers išgyventi ir pajusti svilinantį ugnies pragarą. Ir tik atsidūręs beviltiškoje padėtyje suprasi, kas esi, ar gali pasiaukoti dėl kitų, eisi plonyte gyvybės ir mirties linija, išnaudosi net menkiausią šansą, kad žmogus, už kurį esi atsakingas, išliktų gyvas ....

UGNIS („ОГОНЬ“)

PREMJERA  LIETUVOJE: 2021 04 30

REŽISIERIUS: Aleksejus Nužnyj (Алексей Нужный)

VAIDINA: Konstantinas Chabenskis („Metodas“, „Daktarė Liza“), Stasija Miloslavskaja („Strelcovas“, „Ant ašmenų“), Andrejus Smoliakovas („3 sekundės“), Viktoras Dobronravovas („T- 34“, „Strelcovas“), Ivanas Jankovskis („Nakties sergėtojai“)

ŽANRAS: katastrofų trileris

FILMO TRUKMĖ: 132 min.

AMŽIAUS CENZAS:  N-13

ŠALIS: Rusija

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video