Būti jautriam - silpnybė? (0)

Publikuota: 2020-08-09 Kategorija: Renginių anonsai
Būti jautriam - silpnybė?
Organizatorių nuotr. / Rokiškis Youth Fest 2020

Jautrumas yra žmogaus silpnybė ar stiprybė?

Ar tikrai, tai silpnybė? O gal jautrumas yra silpnybė tol, kol yra nepažintas ir nesuprastas.

Visuomenės požiūris į jautresnius ir emocionalesnius žmones yra labai skirtingas. Vieni galvoja, jog tai yra perdėtas dalykas, sakydami žodžius „baik dramatizuoti“, „per daug giliniesi“, „nesureikšmink smulkmenų“. Kiti, tai laiko, kaip gebėjimą geriau suprasti kitų ir savo emocijas, matyti aplinką ir jos veiksnius ryškesnėmis spalvomis ir detaliau.

Ar būti fiziškai stipriam ir emociškai nejautriam yra stiprybė?

Turbūt ne kartą esame girdėję posakį iš tėvų, jog augančiam berniukui nevalia verkti ir rodyti savo jausmų. Daugelis žmonių bijo parodyti savo tikrąsias emocijas dėl neigiamos aplinkinių reakcijos. Kodėl? Ar šiais laikais labiau vertinama fizinė jėga ir ištvermė ar žmonių tikrieji jausmai ir emocijos.  Ar tai senas prietaras, jog būti fiziškai stipriam, mokėti slėpti ir būti emociškai nejautriu yra stiprybė?

Ar būti jautriam - silpnybė?

„Šiandienos visuomenėje jautrumą ir emocingumą vis dar dažnai asocijuojasi su silpna asmenybe, nors tai yra visiškas mitas. Daugybė žmonijos istoriją formavusių iškilių asmenų save laikė ypač jautriais asmenimis (angl. "hyper sensitive person") - Leonardo da Vinčis, A. Einšteinas, Dž. Lenonas, M. Gandhi ir daug kitų. Nepaisant to, Vakarų visuomenėje greito veiksmo žmonės dažnai labiau vertinami nei lėtesni, jautresni, hamletiškai mąslūs žmonės. Žinoma, kadaise buvimas fiziškai stipriu ir emociškai nejautriu galėjo būti siektina stiprybe, nulemiančia žmogaus gebėjimą išgyventi atšiauriomis sąlygomis, tačiau tie laikai seniai praėjo” - mintimis dalijosi Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos valdybos narys Darius Stonys .

Požiūris į jautrumą šiandien

„Šiandien jautrumas - tai gebėjimas įsijausti į aplinką, pastebėti ir empatiškai išgyventi jos reiškinius - nuo vaizdų, garsų ir kvapų iki aplinkinių žmonių jausmų. Tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje per pastaruosius kelis dešimtmečius pradėtas vertinti emocinis intelektas, psichikos sveikata ir minkštosios kompetencijos, susijusios su asmens jautrumu. Tai sukėlė didelį perversmą švietime, nevyriausybiniame sektoriuje, darbo rinkoje - šiandien vaikus mokome bendradarbiavimo ir empatijos, savanoriai kaip niekada dažnai susiduria su emocine sveikata ir pagalba kitiems, o tipinis darbdavys ieško ne šiaip monotoniškas užduotis atliekančių darbuotojų-robotų, bet emociškai jautrių, bendradarbiaujančių ir kūrybiškų asmenybių (šaltinis: LinkedIn 2020 Talent Trends). Tad nėra geresnio meto nei šis pandemijos laikotarpis padaryti pauzę, jautriai pažvelgti į save ir artimiau pažinti savo emocijas. Būtent apie jautrumo svarbą šiandienos visuomenėje kviečiu diskutuoti Rokiškio jaunimo festivalyje rugpjūčio 22 dieną. Tikiuosi susitikti ir tariu, iki pasimatymo“ - kalbėjo Darius Stonys!

Rokiškis Youth Fest 2020 organizatoriai tiki, jog didžiausi pokyčiai ateina tinkamoje ir saugioje aplinkoje, tad jei Tu nori didžiausių pokyčių savyje, mes Tavęs laukiame rugpjūčio 22 dieną! 

Renginio organizatoriai: Rokiškio rajono savivaldybė, Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga „Apvalus stalas", Rokiškio rajono moksleivių taryba - RRMT, JLK Jaunųjų Lyderių Klubas, Jaunimo Bendrija „Sėlos Ramuva", Rokiškio jaunimo centras.

Renginio partneriai: AB „Rokiškio sūris“, L Sadauskienės IĮ, Rokiškio Kultūros Centras, Rokiškio Sirena.

Pirmąsias naujienas bei svarbiausią informaciją apie Rokiškis Youth Fest 2020 rasite Facebook puslapyje Rokiškio Jaunimo Organizacijų Sąjunga „Apvalus stalas“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą