Artėja Stebuklų laikas. Kai atgimsta Gyvieji paveikslai... (6)

Publikuota: 2020-12-02 Kategorija: Renginių anonsai
Artėja Stebuklų laikas. Kai atgimsta Gyvieji paveikslai...
Rokiškio Sirena nuotr. / Nepriklausomybės aikštė

Šiais metais mes pirmą kartą turėsime kitokią Kalėdų Eglės įžiebimo šventę, bet juk kas nauja – visada įdomu.

Rokiškio Eglės įžiebimo vakarą, gruodžio 4 dieną, šalia Nepriklausomybės aikštės paslaptingoje vietoje  jaukiai įsikurs iš Rokiškio kilęs Vyriausiasis Lietuvos senelis Kalėda ir tiesioginės transliacijos metu sveikins visus mus su artėjančiomis šventėmis. Ir... taip pat jaukiai namuose prie ekranų įsitaisiusiems rokiškėnams pasakos, kokie gi stebuklai šį  vakarą vyks jų mieste...

Šiais metais Eglės įžiebimą lydės Gyvieji paveikslai, įkurdinti skirtingose miesto vietose ir atgysiantys tik šį stebuklingą vakarą.

Vienas Paveikslas atgys Nepriklausomybės aikštėje šalia įspūdingos prakartėlės netoli Šv. Mato bažnyčios. Išpildyta sena Rokiškio muziejininkų svajonė –  medžio drožėjų plenero metu sukurtas įspūdingo dydžio meno kūrinys. Figūrų aukštis siekia net du metrus. Pasak muziejininkų, ši prakartėlė ne tik papildys jų sukauptą kolekciją, bet būtent gruodžio 4-ąją pirmą kartą bus išeksponuota Nepriklausomybės aikštėje. Plenero metu šį meno kūrinį iš ąžuolo kūrė Lietuvoje gerai žinomi menininkai, pelnę įvairius tautodailės apdovanojimus, parodų laureatai ir prizininkai: Saulius Lampickas, Adolfas Teresius, Rimantas Zinkevičius, Artūras Janickas, Gintaras Varnas, Eduardas Titas ir plenero kuratorius Kęstutis Krasauskas. Rokiškio kultūros centro komanda su medžio meistru Eugenijumi  Deksniu ir dailininku Sigitu Daščioru priešakyje pagamino eksponavimui skirtą dekoraciją.

Šalia Rokiškio krašto muziejaus vartų ir Kalėdinio pašto užburiančiu šventinio valso ritmu pulsuos antrasis Gyvasis paveikslas – grafų Kalėdos. Dvaras jau keletą metų yra ta vieta, kurioje po Eglės įžiebimo šventės apsigyvena senelio Kalėdos brolis ir visą mėnesį ten laukia svečių. Tad gruodžio 4-ąją rūmai irgi suspindės atnaujintomis dekoracijomis, kurioms gyvybės įkvėps puošni grafų šeimyna.

Dar vienas spalvingas ir linksmas Gyvasis paveikslas gera emocija spindės Savivaldybės aikštėje, šalia naujai atsirasiančių šventinių dekoracijų. Dekoracijos taipogi bus įžiebtos kartu su pagrindine Rokiškio Egle ir visą Kalėdinį laikotarpį džiugins praeivių akis. O gruodžio 4-osisos vakarą dekoracijos irgi paslaptingai atgis... 

Žinoma, vis tik įspūdingiausias ir Gyviausias paveikslas  bus pati Kalėdų Eglė - Gyva, žalia, kvepianti, skleidžianti ypatingą šilumą ir gerą nuotaiką ir patiems mažiausiems, ir suaugusiems, išsiilgusiems Kalėdinės dvasios.

Visos renginio vietos bus virtualiai aplankytos tiesioginės transliacijos metu, be to tik ekranuose vaikučiai galės pamatyti patį Kalėdą, o mamytės ir tėveliai sužinoti, ką visai šeimai net tokiu neįprastu metu siūlo Kalėdinis Rokiškis. Tad pats geriausias būdas praleisti penktadienio vakarą – su visa šeima šiltai įsitaisyti prie židinio su kakavos puodeliais ir žiūrėti šventinę transliaciją. Na, o tiems, kuriems vistiek knieti tą vakarą iškišti nosis iš namų, senelis Kalėda pataria ir netgi prašo: sėskit visa šeima į automobilį ir važiuokit pasižvalgyti po šventinėm spalvom nušvitusį miestą. Bus galima minutėlei-kitai tiesiog ant gatvės stabtelėti prie kiekvieno Gyvojo paveikslo ir pamojuoti personažams, pro mašinos langą pasigrožėti ką tik įžiebta Egle. Senelis Kalėda pažada, kad tie kurie šventę švęs saugodami save ir kitus, nelips iš automobilių, nesibūriuos, gaus didesnes Kalėdines dovanas! Iki susimatymo jūsų ekranuose!

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video