„12 gramų į šiaurę” atvyksta į Rokiškį (1)

Publikuota: 2020-02-28 Kategorija: Renginių anonsai
„12 gramų į šiaurę” atvyksta į Rokiškį
Vilniaus mažojo teatro nuotr. / Akimirka iš spektaklio „12 gramų į šiaurę”

Vilniaus mažasis teatras rengiasi kovo 7 dienos gastrolėms į Rokiškį, kur parodys žinomo režisieriaus – Aleksandro Špilevojaus – spektaklį „12 gramų į šiaurę” (N-16).

„12 gramų į šiaurę“ –   tai  spektaklis apie meilės, saugumo ir ryšio tarp žmonių paieškas. Apie jaunų žmonių pasaulį, kurie ieško galimybių užpildyti savo skyles, savo tuštumas, savo nemeilės erdves. Ieško galimybių bent trumpam būti laimingi.

Spektaklyje vaidina visas Vilniaus mažojo teatro aktorių žvaigždynas, taip pat kviestinis aktorius Paulius Markevičius. Svarbų vaidmenį čia atlieka ir elektroninės muzikos grupės nariai iš „Black Water“, kurie tapo viso spektaklio ritmo, jo judėjimo esmine ašimi. „Scenoje žiūrovas išvys grupę, kuri itin patinka jauniems žmonėms, kurie rečiau vaikšto į teatrą. Tad muzikantai bus tiltu tarp jauno, teatro nelankančio žmogaus,  ir mūsų.  Spektaklyje elektroninės muzikos bus labai daug. Noriu, kad ji galėtų ne tik papildyti, bet tam tikrose scenose – pakeistų verbalinę kalbą“,  – sako režisierius. Spektaklio muzika kuriama čia ir dabar. Ji niekuomet nesikartoja. Tą patį spektaklį kelis kartus žiūrintis žmogus išsineša vis kažką naujo, dar negirdėto.

Meilė, gyvybė ir mirtis – tai trys kertinės „12 gramų į šiaurę“ temos, į kurias spektaklio kūrėjai žvelgia nestereotipiškai. „Šiuo spektakliu norėjau praverti suvokimo duris. Už jų yra labai daug meilės. Kiekvienas pjesės veikėjas turi savo meilės suvokimą. Bet ir mirties tema labai svarbi. Kaip išsaugoti meilę sau, žmonėms ir pasauliui akistatoje su mirties neišvengiamybe?“ – klausia dramaturgas ir režisierius Aleksandras Špilevojus. Atsakymų galima ieškoti kartu.

Spektaklį išvysite kovo 7 dieną 18 valandą Rokiškio kultūros centre.

 

VMT informacija

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą