Vyriausybė siūlo Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena (7)

Publikuota: 2020-07-29 Kategorija: Politika
Vyriausybė siūlo Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena
Rokiškio Sirena nuotr. / Vyriausybė siūlo Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Vyriausybė siūlo Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena.

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pasiūlymui keisti Atmintinų dienų įstatymą ir Darbo kodeksą numatant, kad Laisvės gynėjų diena, Sausio 13-oji, taptų švenčių diena, t.y. nedarbo diena. Šiuo metu ši diena yra atmintinų dienų sąraše.

Galutinį sprendimą turėtų priimti Seimas.

Vyriausybės nutarime taip pat pažymima, kad ši nedarbo diena būtų įtvirtinta atsisakant kurios nors kitos šiuo metu sąraše esančios šventinės dienos, dėl kurios sutartų socialiniai partneriai. Pasak SADM, Trišalė taryba praėjusią savaitę Sausio 13-ąją pasiūlė skelbti nedarbo diena vietoje lapkričio 2-ąją švenčiamų Vėlinių.

Pasak SADM, dirbti jau daug metų nereikia ir lapkričio 1-ąją, Visų šventųjų dieną. Lapkričio pirmosiomis dienomis įprasta lankyti artimųjų kapus.

Pažymima, kad švenčių dieną dirbama tik su darbuotojo sutikimu, išskyrus atvejus, kai dirbama pagal suminę darbo laiko apskaitą ar jeigu tai nustatyta kolektyvinėje sutartyje.

Lietuvoje yra 16 šventinių dienų. Pasak SAMD, Lietuva yra viena daugiausiai nedarbo dienų turinčių ES valstybių narių. Nedarbo diena paskelbus ir Sausio 13-ąją ir neatsisakant esamos nedarbo dienos, jų iš viso būtų 17. Tiek šventinių dienų Europos Sąjungoje turi tik Bulgarija ir Vengrija, o bendras Europos Sąjungos šventinių dienų vidurkis – 12.

Skaičiuojama, kad dėl 1 nedarbo dienos valstybės biudžetas netenka apie 50 mln. eurų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą