Vyriausybė patvirtino rekomenduojamus karantino atšaukimo kriterijus (0)

Publikuota: 2020-05-27 Kategorija: Politika
Vyriausybė patvirtino rekomenduojamus karantino atšaukimo kriterijus
BNS nuotr. / Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga

Vyriausybė trečiadienį protokoliniu sprendimu patvirtino Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlytus epidemiologinius karantino atšaukimo kriterijus.

Vienas iš kriterijų – suminis sergamumo koronavirusu rodiklis 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų neturi didėti nuo kriterijų patvirtinimo dienos.

SAM teigimu, tai – pagrindinis rodiklis, pagal kurį lyginamos Europos Sąjungos šalys. Gegužės 22 dienos duomenimis, šis rodiklis Lietuvoje siekia 5,9/100 tūkst. gyventojų, Latvijoje – 6,1, o Estijoje – 6.

Antrasis kriterijus – ne mažiau nei 90 proc. per savaitę nustatytų naujų koronaviruso atvejų susiję su lokalizuotais ir valdomais ligos protrūkiais. SAM duomenimis, praėjusią savaitę nustatyti 82 atvejai, iš jų 78 susiję su protrūkiais ir tai sudaro 95,1 proc.

Trečiasis kriterijus – vidutiniškai per savaitę teigiamų naujų koronaviruso atvejų dalis neviršija 0,5 proc., palyginus su visais atliktais tyrimais. Praėjusią savaitę, kaip teigia SAM, atlikti 38 tūkst. 993 tyrimai, iš jų teigiami buvo 82 arba 0,22 proc.

Ketvirtasis kriterijus – per savaitę nustatyta ne daugiau nei penki įvežtiniai atvejai. Praėjusią savaitę šalyje buvo registruoti keturi tokie atvejai.

Vyriausybė, be kita ko, pritarė ir siūlymui pavesti SAM kiekvieną pirmadienį pateikti informaciją, pagal šiuos kriterijus ir į juos atsižvelgiant, teikiant ministrų kabinetui siūlymus dėl karantino atšaukimo, taip pat numatyta galimybė karantino atšaukimo kriterijus peržiūrėti ne rečiau kaip kas dvi savaites.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video