Vyriausybė nepritaria siūlymui dvigubinti socialines stipendijas studentams (0)

Publikuota: 2020-05-04 Kategorija: Politika
Vyriausybė nepritaria siūlymui dvigubinti socialines stipendijas studentams
Rokiškio Sirena nuotr. / Jaunimas

Vyriausybė ragina Seimo nesvarstyti opozicijos siūlymo dvigubinti socialines stipendijas studentams, kad šios siektų 257 eurus per mėnesį.

Vyriausybė šią savaitę, teikdama išvadą Seimui dėl svarstomų Mokslo ir studijų įstatymo pataisų, nurodė, kad Vyriausybė dar pernai liepą pritarė Seimo svarstomiems siūlymams kelti stipendijas nuo šių metų rugsėjo maždaug 10-čia eurų – nuo dabar esančių 126,75 euro (3,25 BSI) iki 136,5 euro ir toks padidinimas „atitinka esamas valstybės finansines galimybes“. 

Pasak švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus, opozicijos siūlymams įgyvendinti šiųmetiniame biudžete reikėtų papildomų 4,6 mln. eurų ir tai būtų iššūkis kovos su koronavirusu kontekste.  

„Siūlome pritarti Seimo narių grupės pasiūlymo tikslui didinti socialines stipendijas“, – posėdyje sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

„Tačiau atsižvelgiant į pasikeitusią makroekonominę situaciją, apie kurią ką tik kalbėjo finansų ministras, dėl COVID-19 ir jo įtakos valstybės biudžetui, taip pat, kad papildomas valstybės biudžeto lėšų poreikis pasiūlymui (...) yra 4,6 mln. eurų, kurie šių metų biudžete nenumatyti, projektu siūloma Seimui šį įstatymo projektą svarstyti kartu su 2021-ųjų metų biudžetu“, – sakė A. Monkevičius.

Vyriausybė pasiūlė Seimui kol kas tokio pasiūlymo apskritai nesvarstyti.

„Vyriausybė, rengdama 2021-ųjų metų biudžeto įstatymo projektą, šį klausimą apsvarstys ir prireikus pateiks reikiamus teisės aktų projektus“, – Vyriausybės poziciją įvardijo kanceliarijos Teisės grupės vadovas Rimvydas Pilibaitis.

Dvigubinti stipendijas siūlo mišriai parlamentarų grupei priklausantis Gintaras Steponavičius, socialdemokratė Dovilė Šakalienė ir konservatorius Edmundas Pupinis, taip pat Vilniaus universiteto studentų atstovybė.

Socialinės stipendijos skiriamos studentams, kurie yra iš nepasiturinčių šeimų, turi mažesnį nei  45 proc.  darbingumo lygį, sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį. Taip pat stipendija gali būti skiriama, kai studentas yra ne vyresnis nei 25-erių ir jam iki pilnametystės buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jų abu tėvai
yra mirę.

2019-aisiais socialines stipendijas gavo 4845 studentai, jiems išmokėta beveik 2,9 mln. eurų. 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą