VRK ragina suskubti registruotis balsuojančius užsienyje – prasidėjo paskutinė savaitė (0)

Publikuota: 2020-09-28 Kategorija: Politika
VRK ragina suskubti registruotis balsuojančius užsienyje – prasidėjo paskutinė savaitė
Rokiškio Sirena nuotr. / Vėliavos

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ragina suskubti registruotis norinčius balsuoti užsienyje – maždaug pusėje atstovybių registracija jau baigėsi, o kitose prasidėjo paskutinė savaitė.

Kaip pranešė komisija, likus mažiau kaip dviem savaitėms iki Seimo rinkimų balsuoti užsienyje užsiregistravo beveik 36 tūkst. rinkėjų, o prašymus balsuoti dar priima 25 Lietuvos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos iš 51-os, kurios vykdo balsavimą. 

Pirmadienį iki vidurnakčio Lietuvos laiku dar galima užsiregistruoti balsuoti Austrijoje, JAV, Čikagoje, Nyderlanduose, Rusijoje, Švedijoje, Ženevoje, Ukrainoje, Gardine, antradienį – Danijoje, trečiadienį – Baltarusijoje, Estijoje, Graikijoje, Kaliningrade, Sovetske.

Ketvirtadienį iki vidurnakčio galima registracija Jungtinėje Karalystėje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Prancūzijoje, Suomijoje, Seinuose, penktadienį – Los Andžele, Niujorke, Lenkijoje. Šeštadienį iki vidurnakčio vyks registracija balsuoti Airijoje, sekmadienį – Vokietijoje.

Kaip pranešė VRK, didžioji dauguma, 93 proc., rinkėjų registruodamiesi balsuoti rinkimuose užsienyje pageidauja tai daryti paštu.

Keturiose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse dėl koronaviruso pandemijos balsavimas Seimo rinkimuose vyks tik paštu: dėl judėjimo apribojimų ambasadoje Izraelyje ir Generaliniame konsulate San Paule, taip pat Generaliniame konsulate Los Andžele ir Generaliniame konsulate Niujorke JAV.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video