V. Čmilytė-Nielsen teiks „valstiečio“ J. Jaručio kandidatūrą į Seimo vicepirmininkus (4)

Publikuota: 2020-12-03 Kategorija: Politika
V. Čmilytė-Nielsen teiks „valstiečio“ J. Jaručio kandidatūrą į Seimo vicepirmininkus
Rokiškio Sirena nuotr. / Jonas Jarutis

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ketvirtadienį posėdyje teiks „valstiečių“ pasiūlyto Jono Jaručio kandidatūrą į Seimo vicepirmininkus.

„Šiandieną ketinu registruoti septintojo vicepirmininko kandidatūrą. Atsižvelgiau į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos prašymą ir siūlysiu kandidatą J. Jarutį kaip vieningai pasiūlytą iš tos frakcijos“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė parlamento vadovė.

Ji sakė kalbėjusi su valdančiųjų frakcijų, koalicijos partnerių atstovais dėl šios kandidatūros palaikymo ir tikisi, kad šįkart ji bus patvirtinta Seime.

„Manyčiau, kad šiek tiek pasikeitusi situacija dar ir dėl to, kad Seimo valdybos reikšmei dar augant, kalbant apie nuotolinį darbą, tikrai svarbu, kad visos frakcijos būtų atstovaujamos valdyboje. Ir kol stringa opozicijos lyderio rinkimai, kol „valstiečiai“ neturi savo atstovo valdyboje, tol natūralu, kad riekia ieškoti sprendimo, kuris užtikrintų, kad kiekviena frakcija turėtų po savo atstovą“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Seimas prieš kelias savaites tvirtindamas parlamento vadovo pavaduotojus atmetė „valstiečių“ pasiūlytos Aušrinės Norkienės kandidatūrą. Visi kiti šeši pasiūlyti vicepirmininkai, tiek nuo valdančiųjų, tiek opozicijos buvo patvirtinti.

Po šio balsavimo „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis atsisakė Seimo nario mandato, protestuodamas prieš naujosios valdžios veiksmus skirstant pozicijas parlamente. „Valstiečiai“ patvirtino naują kandidatą į vicepirmininkus, tačiau pavardės iki šiol nebuvo įvardinę.

Seimo pirmininkė taip pat viliasi, kad ketvirtadienį Seimas, palaikant ir opozicijai, patvirtins Seimo statuto pataisas dėl nuotolinio darbo. Anot jos, patobulintame projekte detaliau apibrėžiamos tokio darbo procedūros. 

V. Čmilytės-Nielsen manymu, esant dabartiniam užsikrėtimų skaičiui, būtų tikslingą visą Seimo darbą atlikti nuotoliniu būdu.

Seimo pirmininkė patikino, kad pataisos užtikrina saugų balsavimą.

„Apie saugų balsavimą, apie saugų Seimo narių identifikavimą yra pagalvota visų pirma. Ir tikrai neįvyktų tokia situacija kaip nuogastauja kai kurie Seimo nariai, kad galėtų balsuoti vaikas, anūkas ar padėjėjas. Techniškai tikrai įmanoma užtikrinti, kad Seimo narys balsuodamas ne tik save identifikuotų, bet būtų ir fotografuojamas ir tikrai matytųsi kad tai yra to Seimo nario išreikšta valia“, – sakė parlamento vadovė.

Pagal projektą, Seimo posėdžiai nuotoliniu būdu būtų organizuojami Seimo valdybos sprendimu, kai šalyje įvedama nepaprastoji padėtis, paskelbiama ekstremalioji situacija ar karantinas ir „gali kilti grėsmė Seimo darbui, nes dėl akivaizdžių objektyvių aplinkybių arba būtinybės riboti užkrečiamųjų ligų plitimą Seimo nariai negali susirinkti į Seimo posėdį Seimo rūmuose“. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video