Svarstoma leisti individualias treniruotes, vidaus kavinių darbą (0)

Publikuota: 2020-05-05 Kategorija: Politika
Svarstoma leisti individualias treniruotes, vidaus kavinių darbą
Rokiškio Sirena nuotr. / Svarmenys

Lietuvoje nustatant nedaug koronaviruso atvejų, svarstoma toliau atlaisvinti karantino sąlygas – leisti individualias treniruotes sporto klubuose, kavinių darbą viduje, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pasak A. Verygos, antradienį siūlymus švelninti karantino sąlygas neformaliai aptars ministrai, o sprendimai planuojami trečiadienį Vyriausybėje.

„Pakeitimai labiau simboliniai, dėl sporto veiklų, grožio paslaugų, gal yra žmonių grupės, kurios jų laukia, bet tai nėra paliečiantys didelę grupę pakeitimai. Apie individualias treniruotes siūlymas pateiktas, bet kol kas apie individualias, ne apie kažkokius didelius susibūrimus“, – antradienį žurnalistams Seime sakė A. Veryga.

Klausiamas, ar bus leista maitinimo įstaigoms, kavinėms atnaujinti darbą viduje, ministras teigė, kad „apie tai irgi kalbama“, kaip ir apie vaikų darželių darbo atnaujinimą. 

„Irgi yra kalbama, yra tokių siūlymų pateikta, laikantis tų pačių reikalavimų,  t. y. atstumai, higienos sąlygos. Yra tokie siūlymai pateikti, ar dėl jų sutarsim, matysim. Kol kas situacija kaip ir leidžia apie tai diskutuoti, nes tų atvejų (koronaviruso) nedaug fiksuojama“, – kalbėjo A. Veryga.

Jis taip pat patvirtino, kad tam tikri suvaržymai galios dar ilgą laiką ir „pasaulis iki rudens įdomiu režimu gyvens“.

„Taip bus, kol liga yra visuomenėj, nes atvejų tegu ir nedaug nustatom, bet juk viskas prasidėjo nuo vieno atvejo. Yra pasauly vietų, ir Europoj, kur liga labai išplitusi ir reikia saugotis, tam ir yra karantinas ir kai kurių dalykų, matyt, ilgai laikysimės“, – teigė ministras.

Jis yra patvirtinęs, jog siūlys Vyriausybei pratęsti karantiną dar dviem savaitėms.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, Lietuvoje karantinas paskelbtas kovo 16 dieną, jis šiuo metu pratęstas iki gegužės 11 dienos. 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video