Sprendimo dėl galimybių paso projektas – galbūt šią savaitę (0)

Publikuota: 2021-04-27 Kategorija: Politika
Sprendimo dėl galimybių paso projektas – galbūt šią savaitę
Rokiškio Sirena nuotr. / Asmens dokumentas

Premjerė Ingrida Šimonytė žada, kad Vyriausybės sprendimas dėl galimybių paso įteisinimo Lietuvoje gali būti parengtas dar šią savaitę.   

„Tikiuosi, kad šią savaitę nutarimo projektas bus paruoštas. Nežinau, ar rytoj. Gali būti, kad iki savaitės pabaigos“, – Seime žurnalistams antradienį teigė I. Šimonytė.

„Nėra kito būdo užtikrinti, kad jis nebūtų diskriminacinis, kaip tik tai sudarant galimybę testuotis visiems žmonėms, kurie neturi galimybės kol kas gauti vakciną“, – aiškino premjerė.   

Tačiau tuo pačiu ji suabejojo, ar to įmanoma pasiekti.  

„Ar tai pavyks padaryti? Nesu tikra, nes tai labai sudėtingas uždavinys, nes dabar testavimo apimtys labai didelės dėl pandemijos valdymo. Žiūriu į šį sprendimą (galimybių pasą) kaip į visiškai trumpalaikį sprendimą“, – tvirtino I. Šimonytė .  

Galimybių pasas turėtų atsirasti prieš vieningą visos Europos žaliąjį sertifikatą, ateityje planuojama šias dvi sistemas integruoti. 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija praėjusią savaitę pristatė tokio paso idėją, jį galėtų gauti žmonės, pasiskiepiję nuo koronaviruso, įgiję imunitetą (persirgę COVID-19) arba gavę neigiamą testo rezultatą.

Ministerijos teigimu, toks pasas leistų teikti maitinimo paslaugas viduje, rengti didesnius renginius viduje ir lauke, taip pat atvertų sporto klubus didesniam žmonių skaičiui bei leistų asmenines šventes, jei dalyvauja daugiau nei du namų ūkiai.

Anksčiau svarstyta, kad tokia galimybė galėtų atsirasti iki balandžio pabaigos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video