Siūloma plėsti subsidijų darbdaviams mokėjimą (1)

Publikuota: 2020-12-09 Kategorija: Politika
Siūloma plėsti subsidijų darbdaviams mokėjimą
Rokiškio Sirena nuotr. / Pinigai

Daliai praėjusios kadencijos Seimo narių siūlant numatyti subsidijas darbdaviams ir už tuos darbuotojus, kurie buvo įdarbinti po karantino ar ekstremaliosios situacijos paskelbimo dienos, Vyriausybė trečiadienį turėtų pritarti tokiai iniciatyvai. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siūlo ministrų kabinetui pritarti Rimos Šalaševičiūtės, Ramūno Karbauskio ir Rimos Baškienės pateiktiems Užimtumo įstatymo pakeitimams. 

Jais atsisakoma nuostatos, kad skiriant subsidiją darbo užmokesčiui priskaičiuotas darbo užmokestis negali būti didesnis, negu asmens darbo sutartyje iki ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino dienos nustatytas darbo užmokestis.

„Verslą ir jo plėtrą Užimtumo įstatymo pakeitimai veiks teigiamai, nes, darbdaviams, nukentėjusiems nuo COVID-19 viruso ekonomikai sukeltų padarinių, bus sudaryta galimybė gauti paramą, tai yra, subsidiją darbo užmokesčiui už visus darbuotojus, kuriems paskelbta prastova“, – aiškinamajame rašte teigia pataisų iniciatoriai. 

Ministerija nurodo, kad papildomų lėšų įgyvendinimui nereikėtų, nes būtų naudojamos Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo pasekmių mažinimo priemonių plano priemonės. 

Iki 2020 metų gruodžio 1 dienos subsidijos darbo užmokesčiui per prastovas išmokėtos 24,3 tūkst. darbdavių (204,8 tūkst. asmenims). Išmokėta 170,8 mln. eurų. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video