Siūlo iš šventinių dienų sąrašo išbraukti gegužės 1-ąją (9)

Publikuota: 2019-08-30 Kategorija: Politika
Siūlo iš šventinių dienų sąrašo išbraukti gegužės 1-ąją
Rokiškio Sirena nuotr. / Gegužės 1-ąją siūloma išbraukti iš šventinių dienų sąrašo

„Socialdarbietis“ Petras Čimbaras siūlo iš šventinių dienų sąrašo išbraukti gegužės 1-ąją, Tarptautinę darbo dieną.

Parlamentaro teigimu, lapkričio 2-ąją, Vėlinių dieną, Seimui nusprendus padaryti nedarbo diena, Lietuvoje darosi per daug šventinių dienų, tai blogina verslo sąlygas.

„Manytina, kad šventinių dienų gausinimas ir dar vienos laisvos dienos įvedimas yra nenaudingas dirbantiesiems, tokiu būdu atimant iš asmenų galimybę padirbėti daugiau ir užsidirbti. Taip pat tai ir yra verslo sąlygų pabloginimas, dėl papildomos nedarbo dienos valstybės biudžetas neteks kelių dešimčių milijonų eurų“, – teigia P. Čimbaras projekto aiškinamajame rašte.

Jis taip pat kritikavo liepos mėnesį Seimo priimtą sprendimą Vėlines, lapkričio 2-ąją, paskelbti šventine diena. Kadangi dėl to jau nuspręsta, pasak Seimo nario, reikia žiūrėti, kurios šventės atsisakyti.

„Mes jau tampame Europoje lyderiais pagal laisvadienių skaičių. Tik Bulgarija ir Vengrija turi 17 šventinių dienų, mes jau turėsime, berods, 16 dienų. Europos vidurkis yra 12“, – BNS sakė parlamentaras.

Jo manymu, tinkamiausia būtų atsisakyti gegužės 1-osios kaip šventinės dienos, nes ji asocijuojasi su komunistine praeitimi.

„Žolinių, Joninių nepanaikinsi, Kalėdų irgi nepanaikinsi, Naujųjų metų irgi nepanaikinsi, reikia ką nors panaikinti. Jeigu nori socialdemokratai vaikščioti, tegu vaikšto po darbo, vakarai ilgi, o kas nori dirbti, tegu dirba, kodėl turime jiems trukdyti“, – svarstė P. Čimbaras.

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas šį Seimo nario siūlymą vadina nesuprantamu akibrokštu.

„Išeivis iš Darbo partijos siūlo panaikinti darbo žmonių solidarumo šventę, tai yra visų iš savo darbo gyvenančių žmonių dieną, kuri simbolizuoja jų teisę į darbą, jų teisę į poilsį, apskritai į visas socialines garantijas, kurios buvo iškovotos ne vienos kartos pastangomis. Ne viena šalis švenčia tą dieną“, – tvirtino politikas.

Anot jo, jeigu švenčių Lietuvoje per daug, galima būtų atsisakyti lapkričio 1-osios, Visų Šventųjų dienos, arba Joninių.

„Jeigu norime švęsti Vėlines – kažkada padaryta klaida vietoj Vėlinių įteisinant Visų šventųjų šventę, o labiau tinka mirusiųjų pagerbimas, Vėlinės, – tada reikėjo sukeisti dienas. Vietoj lapkričio 1-osios šventine padaryti lapkričio 2-ąją. Tada viskas stotų į savo vietas“, – teigė J. Sabatauskas.

„Kita vertus, prisimenu, kaip buvo įteisintos Joninės. Alus liejasi laisvai. Jeigu netikite pasidomėkite, kiek tą dieną parduodama alaus, palyginti su kitomis metų dienomis. Aš tai vadinu pijokų švente“, – sakė socialdemokratas.

Gegužės 1-ąją Seimas šventine diena paskelbė 2001 metais. Anksčiau ne kartą bandyta ją išbraukti iš šventinių dienų sąrašo, bet pasiūlymas nesulaukdavo reikiamo palaikymo.

Šiemet Socialinių reikalų ir darbo komitetui svarstant dėl Vėlinių pripažinimo švente, taip pat siūlyta, kad iš nedarbo dienų sąrašo būtų išbraukta gegužės 1-oji. Tačiau komitetas tam nepritarė.

 

Šaltinis tv3.lt

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą