Siūlo didesnes baudas už darbo teisės pažeidimus (1)

Publikuota: 2020-02-27 Kategorija: Politika
Siūlo didesnes baudas už darbo teisės pažeidimus
Rokiškio Sirena nuotr. / Darbininkai

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys „valstietis“ Tomas Tomilinas siūlo griežčiau bausti darbo įstatymų, darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų nepaisančius darbdavius. 

T. Tomilinas Seime registravo Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siūlo nuo šių metų liepos 1 dienos du-tris kartus didinti baudas įmonių vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims. 

„Mes sudarysime pakankamai geras prielaidas darbo teisės pažeidimų prevencijai“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė T. Tomilinas. 

Už darbo įstatymų, darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų nepaisymo minimalią baudą siūloma didinti triskart – nuo dabar nustatytų 80 eurų iki 240 eurų. Maksimalią baudą už šiuos pažeisimus siūloma palikti – 880 eurų. Už pakartotinai padarytus šiuos nusižengimas, baudos sieks nuo 1,4 tūkst. eurų iki 3 tūkst. eurų. 

Nustačius kolektyvinėje arba darbo sutartyje nustatytos darbo užmokesčio apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos pažeidimą, darbdaviams baudos grėstų nuo 300 (dabar 150 eurų) iki 1,45 tūkst. eurų. Analogiško dydžio bauda darbdaviams grės ir už pažeidimus, susijusius su darbo laiko apskaita. 

Nuo 60 eurų (dabar nuo 30 eurų) iki 90 eurų baudos grės darbuotojui, jeigu jis neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotinių ar kitų medžiagų bus ne tik darbo vietoje, bet ir pačios įmonės patalpose ar teritorijoje darbo metu arba pasibaigus darbo laikui. Analogiška bauda būtų taikoma ir tada, kai darbuotojas vengs pasitikrinti dėl neblaivumo ar apsvaigimo.  

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą