Seimui bus pateiktos pataisos, kad notarai ir antstoliai į pensiją išeitų 65-erių (0)

Publikuota: 2021-09-14 Kategorija: Politika
Seimui bus pateiktos pataisos, kad notarai ir antstoliai į pensiją išeitų 65-erių
Rokiškio Sirena nuotr. / Notarų biuras

Seimui antradienį planuojama pateikti pataisas, kad notarai ir antstoliai į pensiją išeitų penkeriais metais anksčiau – nuo 65-erių.

Pataisų iniciatorius Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas sako taip norintis užtikrinti didesnę notarų ir antstolių kaitą.

Notariato bei Antstolių įstatymų pataisas siūlantis M. Majauskas laikosi pozicijos, kad dabar notarai ir antstoliai turi išskirtines sąlygas, o nustačius 65 metų ribą notarų ir antstolių pensinis amžius būtų toks pats kaip teisėjų ir karjeros valstybės tarnautojų.

M. Majausko pateikiamais duomenimis, dabar Lietuvoje yra 239 notarai, iš jų 66 proc. (157) vyresni nei 50 metų, o 26 proc. (62) – virš 60 metų, 15 proc. (36) – virš 65 metų. Iš 114 antstolių 44 proc. (50) yra virš 50 metų, 9 proc. (10) – vyresni nei 60 metų ir 4,4 proc. (5) – virš 65 metų. 

M. Majausko teigimu, dėl monopolinės veiklos ir išskirtinių sąlygų šios profesijos atstovų kaita yra itin maža ir ji padidėtų sumažinus pensinio amžiaus ribą, karjeros šioje srityje galėtų siekti jaunimas.  

Lietuvos antstolių rūmai sako, kad siūlymas yra skubotas, o daugumoje demokratinių šalių laisvųjų teisinių profesijų atstovų, kuriems priskiriami ir antstoliai, amžiaus cenzas apskritai nėra nustatytas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video