Seimo komitetas siūlo Vyriausybei griežtinti karantino sąlygas (0)

Publikuota: 2020-03-25 Kategorija: Politika
Seimo komitetas siūlo Vyriausybei griežtinti karantino sąlygas
Rokiškio Sirena nuotr. / Nepriklausomybės aikštė

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) siūlo Vyriausybei griežtinti karantino sąlygas: rekomendacijas keisti privalomais nurodymais, griežčiau bausti taisyklių nesilaikančius.

„Mes siūlymą Vyriausybei teikiam, kad užtenka tų prašymų ir rekomendacijų, kad būkit sąmoningi piliečiai, mes, komitetas, siūlom ir palaikom poziciją, kad būtų įvestos griežtesnės kontrolės priemonės“, – BNS antradienį sakė NSGK vadovas Dainius Gaižauskas.

Komitetas antradienį nuotoliniu būdu per vaizdo konferenciją situaciją dėl koronaviruso aptarė su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga, vidaus reikalų ministre Rita Tamašuniene, krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu, tarnybų vadovais.

„Pirmas dalykas, Administracinių nusižengimų kodeksas turi būti keičiamas, atsakomybė didinama, antras, kad tokios priemonės kaip nesibūriuoti, išeiti tik prisidengus veidą kaukėm ar šaliku, kad taip pat būtų nebe rekomendacija, o privaloma. Pavyzdžiai parodė, kad, jei norim sustabdyti viruso plitimą, reikia imtis griežtesnių priemonių“, – kalbėjo D. Gaižauskas.

Pasak komiteto vadovo, parlamentarai palaiko teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus inicijuotas pataisas griežčiau bausti karantino režimą pažeidžiančius asmenis. Baudos fiziniams asmenims siektų nuo 500 iki 1500 eurų, įmonėms – nuo 1500 iki 6 tūkst. eurų, dėl šių siūlymų turės balsuoti Seimas.

„Jei mes norim išvengti tokios situacijos kaip Italija ar Ispanija, ir mes tikrai turime daryti, kad iki to neprieitume, atvykstančių karantinavimas turi būti priverstinis“, – teigė komiteto vadovas.

Pasak jo, komiteto nariai taip pat siūlo, kad tiesiogiai su koronavirusu sergančiais pacientais susiduriantys medikai būtų testuojami kasdien, kiti medicinos darbuotojai – pagal nustatytą grafiką.

Lietuvai antrą savaitę gyvenant karantino sąlygomis, pirmadienį ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sveikatos apsaugos ministro A. Verygos sprendimu grįžusiems iš užsienio nustatytas privalomas karantinas.

Visi iš užsienio grįžę asmenys privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių patalpose, net jei ir neturės simptomų. Be to, į savivaldybių parengtas patalpas bus gabenami ir lengva koronaviruso forma sergantys gyventojai.

Taip pat paskelbta rekomendacija gyventojams viešose vietose dėvėti medicinines kaukes ir vienkartines pirštines. Pasak ministro, neturint kaukės, ją gali pakeisti ir ant veido užrištas šalikas, skarelė. Tačiau tai kol kas yra rekomendacija, o ne privalomas nurodymas, tad vaikštantys be kaukių nebus drausminami, pažymi A. Veryga.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą