Seime – vėl siūlymas pinigus už neįvykusias keliones grąžinti per 14 dienų (0)

Publikuota: 2021-01-05 Kategorija: Politika
Seime – vėl siūlymas pinigus už neįvykusias keliones grąžinti per 14 dienų
Rokiškio Sirena nuotr. / Lagaminai

Europos Komisijai (EK) Lietuvą dar kartą perspėjus dėl pažeidžiamų keliautojų teisių, Seimas vėl svarstys Civilinio kodekso pataisas – jomis siūloma keliskart sutrumpinti laiką, per kurį kelionių agentūros turės grąžinti pinigus už dėl koronaviruso krizės neįvykusias keliones.

EK teigimu, keliautojai turi teisę atgauti pinigus už atšauktas keliones per 14 dienų, o Lietuvoje dabar galioja 90 dienų terminas. Tai numatančią Civilinio kodekso pataisą Seimas priėmė pernai gegužę. 

Lietuvos turizmo rūmų vadovė Žydrė Gavelienė BNS teigė, kad su klientais atsiskaitė dar ne visi kelionių organizatoriai. Jos žiniomis, dar nėra grąžinta apie 3 mln. eurų. 

„Dar nemažai neatsiskaityta. Dalis įmonių neatsiskaitė ir ypač didieji kelionių organizatoriai. Siūloma parama – paskolos atsiskaitymui – neveikia visa apimti. Kelionių organizatoriai gali pasiskolinti be užstato tik iki milijono, o tokioje situacijoje pateikti dar užstatą jiems yra labai skausminga“, – teigė Ž. Gavelienė. 

Ji mano, kad sutrumpinus atsiskaitymo laiką padaugės skundų Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai.  

Seimas pernai balandį įteisino ir specialius vienerių metų trukmės kuponus – jų gavo keliautojai, negalėję išvykti į apmokėtas keliones dėl karantino. Jei per šį laiką jie bus nepanaudoti, agentūros  privalės per 14 dienų grąžinti pinigus. 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video