Seimas svarstys siūlymą įpareigoti įstaigas kaupti apsaugos priemones pandemijų atveju (0)

Publikuota: 2020-09-29 Kategorija: Politika
Seimas svarstys siūlymą įpareigoti įstaigas kaupti apsaugos priemones pandemijų atveju
Rokiškio Sirena nuotr. / Rankų dezinfekcijos priemonė

Seimas svarstys Vyriausybės siūlymą įpareigoti įstaigas kaupti asmenines apsaugos priemones.

Antradienį pateiktos pataisos, kad valstybės ir savivaldybių įstaigos, institucijos, ūkio subjektai, administracijos būtų įpareigotos nuolat kaupti asmens apsaugos priemonių atsargas ir pagal poreikį aprūpinti jomis darbuotojus. 

Už projektų paketą po pateikimo balsavo 47 Seimo nariai, trys buvo prieš ir susilaikė devyni parlamentarai, toliau juos svarstys Seimo komitetai. 

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, jog įstatymų pakeitimais siekiama užtikrinti, kad kartojantis pandemijoms, panašioms į COVID-19, įstaigoms nebekiltų sunkumų skubiai ieškant apsaugos priemonių rinkoje. 

Pataisomis taip pat numatyta, kad paskelbus valstybės lygio ekstremalią situaciją, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija galėtų neatlygintinai perduoti tokias priemones nepavaldžioms globos įstaigoms, pavyzdžiui, privatiems senjorų globos namams.

Prievolė turėti asmens apsaugos priemones būtų ir viena sąlygų sveikatos priežiūros ir globos įstaigoms gauti veiklos licenciją.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video