Seimas ėmėsi siūlymo sudaryti galimybę apdovanojimu pagerbti ne tik motinas, bet ir tėvus (0)

Publikuota: 2020-06-16 Kategorija: Politika
Seimas ėmėsi siūlymo sudaryti galimybę apdovanojimu pagerbti ne tik motinas, bet ir tėvus
Rokiškio Sirena nuotr. / Tėtis su vaiku

Seimas ėmėsi prezidento Gitano Nausėdos siūlymo sudaryti galimybę ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanoti ne tik penkis ir daugiau vaikų užauginusias motinas, bet ir tėvus, globėjus.

Už tokią prezidento Gitano Nausėdos inicijuotą Valstybės apdovanojimų įstatymo pataisą antradienį po pateikimo balsavo 49 Seimo nariai, prieš buvo trys ir vienas susilaikė. Toliau projektą svarstys Seimo komitetai.

„Pagal šiuo metu galiojančias įstatymo nuostatas valstybės apdovanojimu gali būti apdovanotos motinos, pagimdžiusios ir užauginusios bei gerai išauklėjusios penkis ir daugiau vaikų. Šiame įstatyme nėra minimi nei tėvai, nei globėjai, nei rūpintojai“, – sakė projektą pristačiusi Prezidentūros kanclerė Algė Budrytė.

Ji pažymėjo, kad teikiamu projektu nėra kvestionuojamos dabar galiojančios įstatymo nuostatos tikslas apdovanoti daugiau nei penkis vaikus išauginusias motinas, bet išplečiamas galimų apdovanoti asmenų sąrašas.

„Siekiama sudaryti galimybę pagerbti tėvus, globėjus ir rūpintojus lygiaverčiai, kaip šiuo metu pagerbiamos motinos“, – sakė A. Budrytė.

Šiuo metu ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu gali būti apdovanojamos motinos, pagimdžiusios ir užauginusios bei gerai išauklėjusios penkis ir daugiau vaikų. G. Nausėdos teikiamomis Valstybės apdovanojimų įstatymo pataisomis siūloma, kad apdovanojimai galėtų būti teikiami ir tėvams, globėjams, rūpintojams.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą